جراحی زیبایی بازو

جراحی زیبایی بازو (0)

جراحی زیبایی بازو | هزینه عمل لیفت بازو یا براکیوپلاستی| عوارض و روش های جایگزین

هنگامی که افراد از بازوهای خود ابراز نارضایتی می کنند، از دو موضوع ناراحت می باشند. یکی بد حالت و آویزان بودن پوست و چربی بازوها و دیگری بزرگ بودن بیش از حد بازوها می باشد.
عده زیادی از زنان از اندازه بازوهای خود ناراحت می باشند و از پوشیدن لباس های بدون آستین خجالت می کشند. در صورتی که این موارد برای شما نیز وجود دارد، انجام جراحی زیبایی بازو راه مناسبی می باشد.

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی

به کمک جراحی لیفت بازو می توان نواحی بالایی بازوها را فرم دهی نمود، پوست شل شده را کشید و چربی های اضافه که سبب ایجاد بال خفاشی در زیر پوست و نیز لاغر شدن بازوها شده اند را برداشت. اکثرا به علت هایی از جمله نوسانات وزنی، تاثیرات مخرب نور آفتاب، سن و نیز ژنتیک پوست دچار تغییراتی می شود. به وسیله برداشتن پوست اضافه ناشی از کم شدن وزن و یا پیری، افتادگی پوست بازو از بین می رود و تمام پوست این قسمت تا آرنج کشیده می شود.
امروزه افراد زیبایی برای زیباسازی بازوی خود، اقدام به انجام روش های غیرتهاجمی مانند جراحی لیفت بازو می کنند و از نتایج ایجاد شده نیز کاملا رضایت دارند. برش هایی که در این روش ایجاد می شوند که اصطلاحا به آن ها براکیوپلاستی نیز گفته می شود، از آرنج تا زیر بغل به وجود می آیند و در مواردی نیز تا نزدیکی قفسه سینه ادامه پیدا می کند. در برخی موارد پزشک جهت برداشتن چربی اضافی بازو، روش لیپوساکشن را تنها و یا به همراه لیفت بازو پیشنهاد می دهد.

آشنایی با مزایای روش جراحی لیفت بازو

 •  کوچک نمودن بازو
 •  افزایش زیبایی ظاهر و اعتماد به نفس
 •  امکان پوشیدن لباس های بدون آستین به وجود می آید.

چه افرادی می توانند عمل زیبایی بازو را انجام دهند؟

افرادی که دارای شرایط زیر می باشند، می توانند این عمل را انجام دهند.

 •  افراد بزرگسالی که دارای پوست خیلی سست در ناحیه بازو می باشند.
 •  افراد بزرگسالی که بازوهایی بزرگ و عریض دارند.
 •  افراد بزرگسالی که به وزن ثابتی رسیده اند و اضافه وزن خاصی ندارند.
 •  افرادی که وضعیت سالمی دارند و هیچ خطری در جراحی آن ها را تهدید نمی کند.
 •  افرادی که سیگار مصرف نمی کنند.
 •  افرادی که انتظارات منصفانه ای دارند.

عملکرد روش براکیوپلاستی یا جراحی زیبایی بازو چگونه است؟

این روش سبب خارج نمودن پوست و توده چربی اضافی از بازوها می شود که در نهایت بازوها لاغر و صاف می شوند. این امر نیز به وسیله لیپوساکشن و از بین بردن پوست اضافی بالای بازو به صورت مستقیم صورت می گیرد که در اثر آن میزان زیادی از این چربی ها و پوست اضافه خارج می شوند که تا زیر بغل نیز ادامه پیدا می کند.

چگونگی انجام جراحی لیفت بازو

این جراحی در حدود 2 ساعت زمان نیاز دارد. در آغاز مناسب ترین قسمت برای ایجاد برش مشخص می شود. این روش به دو صورت لیفت سنتی و لیفت وسیع صورت می گیرد. در لیفت سنتی، برش در زیر بازو صورت می گیرد و به این وسیله امکان برداشتن بخش های بزرگتری از پوست برای پزشک ایجاد می شود.
اما برشی که در لیفت وسیع ایجاد می شود، از بازو و به سمت پایین می باشد تا به این ترتیب امکان برداشتن بافت چربی و پوست شل شده در امتداد قفسه سینه برای پزشک به وجود آید. افتادگی پوست در این قسمت، از جمله مشکلاتی است که معمولا برای افرادی که کاهش وزن زیادی پیدا کرده اند، ایجاد می شود.
هر دو روش گفته شده از شیوه های مختلف لیفت بازو بهره مند هستند که بر اساس وضعیت فرد، جراح بهترین روش برای فرد انتخاب می نماید.
در مرحله نخست به وسیله داروهایی، بی حسی و یا بیهوشی صورت می گیرد. نوع بیهوشی بر اساس وضعیت هر بیمار مشخص می شود. بیشتر جراحی های لیفت بازو به کمک بیهوشی عمومی صورت می گیرند. به همین خاطر انتخاب مرکز معتبری جهت انجام این روش و با ایمنی زیاد، بسیار اهمیت دارد.
در مرحله دوم برش ایجاد می شود. بستگی به میزان و ناحیه پوست و چربی اضافه، طول برش و الگوی آن تعیین می شود. این برش معمولا در پشت بازو و یا داخل بازو به وجود می آید و امکان دارد از آرنج تا زیر بغل ادامه پیدا کند. این چربی ها به وسیله لیپوساکشن و یا به صورت مستقیم استخراج می شود. در مواردی نیز این برش امکان دارد محدود تر شود.

بستن برش در مرحله سوم صورت می گیرد. کشیده شدن بافت نگهدارنده زیرین و بخیه زدن آن جهت شکل دهی انجام می شود. پوستی که دچار افتادگی شده است، بعد از برش زدن، سفت و کشیده می شود، سپس بریده شدن پوست اضافی صورت می گیرد و سپس بخیه زدن به کمک نخ های قابل جذب در محل مناسب زده خواهد شد. برای باقی ماندن پوست در محل مربوطه و با انحنای مورد نظر، تعداد زیادی بخیه زده می شود. بسته شدن برش های به وجود آمده با بخیه هایی که امکان جذب دارند و یا پس از یک تا دو هفته کشیده می شوند، صورت می گیرد.
بعد از اتمام درمان، مقداری کبودی و ورم ایجاد می شود. این ناراحتی ها به کمک مسکن های تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل هستند. در مواردی نیز ممکن است پزشک لوله های تخلیه را در ناحیه زخم و برش قرار دهد تا به این ترتیب در روزهای ابتدایی پس از عمل، تخلیه مایعات اضافی به صورت مناسبی انجام شود. از باندهای فشاری نیز اکثرا برای سرعت بخشیدن به فرایند التیام استفاده می شود.
محل زخم حاصل از لیفت بازو، مهم ترین عاملی است که سبب نگرانی خواهد شد. به دلیل باریک تر بودن پوست بازو، زخم در این ناحیه در مقایسه با دیگر قسمت های بدن بیشتر مشخص می شود. اما در زمانی که بازوها در کنار بدن هستند، این زخم ها دیده نمی شوند. به طور کلی باید با این واقعیت کنار آمد که در همه روش هایی که سبب برداشتن پوست اضافی می شوند، جای زخم ایجاد می شود.
دوره بهبودی این روش بسیار سریع صورت می گیرد. فرد باید برای رفع این مشکل داروهایی را که پزشک تجویز نموده است، مصرف نماید. معمولا افراد بعد از یک هفته می توانند کار خود را از سر بگیرند و پس از یک ماه نیز همه فعالیت های روزانه خود را انجام دهند. استفاده از این روش بعد از کاهش وزن به همراه سایر روش ها برای تناسب اندام، سبب طولانی تر شدن دوره بهبودی می شود.

انجام جراحی لیفت بازو به همراه روش لیپوساکشن

به کارگیری لیپوساکشن همراه با این جراحی شیوه مناسبی برای فرم دادن به بازوها می باشد که هیچ زخمی را ایجاد نمی کند. زخم هایی که بر اثر انجام روش هایی مانند جراحی لیفت بازو ایجاد شده اند نیز دیگر با این روش به وجود نمی آیند. لیپوساکشن بازو به همراه دستگاه لیپوساکشن بادی جت صورت می گیرد. این دستگاه برای لیپوساکشن شرایطی مطمئن و ملایم ایجاد می نماید که بر طبق آن، به کمک اسپری آب از ناحیه تحت درمان، تخلیه چربی ها انجام می شود.
لیپوساکشن بازو معمولا با لیپوساکشن سایر نقاط مانند شکم، ران ها و پهلو ها انجام می شود. همچنین می توان به همراه این روش، دیگر جراحی ها مثل جراحی شکم را نیز انجام داد.

نتایج حاصل از روش جراحی زیبایی بازو

نخستین نشانه های خوش فرم شدن بازو با پوست کشیده در اثر جراحی لیفت بازو پس از اتمام آن نمایان می شود. البته کمی تورم و کبودی نیز در ناحیه بازو به همراه جای زخم در قسمت برش زده ایجاد می شود.
با وجود انتظار رفتن از این روش برای ایجاد نتایج خوشایند، اما هیچ تضمینی برای حاصل شدن آن وجود ندارد. در مواقعی با انجام یک عمل جراحی نتایج مورد نظر ایجاد نمی شوند و باید عمل دیگری صورت گیرد.
نتایج جراحی لیفت بازو دارای ماندگاری زیادی می باشد. اما این ماندگاری در صورت حفظ تناسب اندام اتفاق می افتد. با افزایش سن، شادابی بدن و فرم خوب آن کاهش می یابد. اما با این حال بخش زیادی از نتایج ایجاد شده از این روش، تقریبا دائمی می باشند.

آشنایی با عوارض جانبی روش جراحی زیبایی بازو

بعضی از افراد بعد از اتمام درمان به خاطر تورم ایجاد شده از ترومای جراحی دچار سفتی در ناحیه بالایی بازو می شوند. عده ای دیگر هم در بازوی خود ورم و یا گزگز احساس می کنند و از این موضوع ناراحت می باشند. این علائم اکثرا به مرور زمان برطرف می شوند.
اسکار بلندی پس از جراحی افتادگی بازو از قسمت زیر بغل ایجاد شده و تا آرنج ادامه می یابد. به همین خاطر از عوارض مهم این جراحی، اسکار آن می باشد. جراح بیشترین سعی خود را می کند تا جای این موارد قابل مشاهده نباشد. همچنین این روش سبب ایجاد عوارض نادری می شود که عبارتند از :

 •  خطرات مربوط به بیهوشی
 •  ایجاد خونریزی
 •  عفونت
 •  کند شدن روند بهبودی
 •  زخم نامطلوب
 •  جمع شدن خون یا مایع در زیر پوست
 •  آسیب دیدن ساختارهایی مانند رگ های خونی، اعصاب و عضلات
 •  نکروز چربی
 •  بی حس شدن پوست
 •  درد مداوم
 •  ترشحات چرکی بخیه، قرمز شدن و سوزش

اقدامات لازم بعد از روش جراحی زیبایی بازو

در دوره بهبودی پس از انجام این جراحی، باید به صورت مرتب این ناحیه را پانسمان کرد و به وسیله یک باند برای پیشگیری از ایجاد تورم، محکم بسته شود. در مواردی هم لوله نازکی قرار داده می شودتا به صورت موقت خون و یا مایعات را از زیر پوست تخلیه نماید. به وسیله اقدامات گفته شده توسط پزشک، می توان دوره نقاهت را به خوبی طی نمود. باید در زمان خوابیدن و استراحت دست ها را از سطح بدن به وسیله یک بالشت بالاتر نگه داشت. تا زمانی که کاملا بهبودی حاصل نشده است، از بلند کردن اجسام سنگین باید خودداری شود.
در هفته های نخست پس از این جراحی به کمک مسکن های تجویز شده توسط پزشک می توان درد ایجاد شده را کاهش داد. بعد از گذشت یک هفته فرد باید جهت معاینه و نیز کشیدن بخیه های خود، به پزشک مراجعه نماید. بعد از 7 روز فرد می تواند مجددا کار خود را از سر گیرد. همچنین می تواند بعد از یک ماه، فعالیت های ورزشی را نیز انجام دهد.
نتایج حاصل شدن در اکثر موارد سبب رضایت افراد می شود. اما در شرایطی نیز، جراحی اصلاحی دیگری باید صورت گیرد. جراحی لیفت بازو دارای نتایجی طولانی مدتی می باشد. البته این امر در صورتی است که فرد وزن ثابت خود را حفظ نماید. با افزایش سن، استحکام بافتی کمی کاهش می یابد که امری طبیعی می باشد ولی در موارد زیادی تقریبا نتایج دائمی می باشد.

قیمت روش جراحی زیبایی بازو چقدر است؟

بستگی به وسعت بازو و نیز مهارت و دستمزد پزشک، این هزینه دارای میزان متفاوتی می باشد. همچنین عوامل دیگری نیز مانند موقعیت جغرافیایی، امکانات اتاق عمل و دیگر موارد در تعیین این هزینه دخالت دارند. هزینه این جراحی شامل بیمه نخواهد شد.

شیوه های جایگزین روش جراحی زیبایی بازو

جهت زیبا سازی بازوها، روش های غیرتهاجمی ایجاد شده است که به عوان جایگزینی برای لیفت بازو می باشند.

مزوتراپی

نوعی محلول که از داروها، اسیدهای آمینه و ترکیبات طبیعی تشکیل شده است و تزریق آن در لایه میانی پوست صورت می گیرد، مزوتراپی نام دارد. از مزوتراپی برای کشیدن پوست و نیز از بین بردن چربی های تجمع یافته، استفاده می شود. در صورتی که میزان پوست و چربی اضافه کم باشد، گزینه خوبی برای جایگزینی روش لیفت بازو می باشد. این روش به صورت جزئی می تواند پوست را سفت نماید و در شرایطی که پوست اضافی زیاد باشد، نتایج لازم را ایجاد نمی کند. پس از 4 تا 8 هفته می توان نتایج نهایی از این شیوه را مشاهده نمود.

لیپوساکشن واسر (VASER)

این روش یک نوع لیپوساکشن به حساب می آید که غیرتهاجمی می باشد. طبق آن تزریق محلول هایی به زیر پوست صورت می گیرد که سبب تجزیه چربی های اضافی می شود و در ادامه دفع این چربی ها به وسیله بدن صورت می گیرد. این روش را برای برطرف کردن افتادگی پوست هم انجام می دهند، ولی در شرایطی که پوست اضافی بیش از اندازه باشد، همانند مزوتراپی نتایج خوشایندی را ایجاد نمی کند.

روش حل کردن چربی (لیپودیسالو)

این روش نیز با هدف کشیدن پوست و نیز از بین بردن چربی ها انجام می شود و جزو روش های غیرتهاجمی محسوب می شود. عملکرد لیپودیسالو به لیپوساکشن واسر شباهت دارد و همانند آن تزریق محلول هایی تشکیل شده از تعدادی آنزیم طبیعی و مصنوعی متعدد، به بازو صورت می گیرد.
این روش نیز به چند جلسه درمانی پشت سر هم نیازمند است که تعداد آن ها با توجه به میزان پوست و چربی اضافی در بازوها تعیین می شود. پس از 4 الی 8 هفته می توان نتایج ایجاد شده را مشاهده کرد.
این روش هم مثل روش های مزوتراپی و لیپوساکشن واسر، سبب ایجاد اسکار نخواهد شد و نیازی هم به دوره بهبودی ندارد. همچنین عوارض ناشی از آن نیز نسبت به لیفت بازو کمتر می باشد.

ترماژ

نوعی عمل لاغری می باشد که به جراحی نیازی نداشته و در آن پرتوهای لیزر به کار می روند. به کمک پرتوهای لیزر، لایه های گوناگون پوست گرم شده و فرایند کلاژن سازی و از بین رفتن چربی ها در پوست تحریک می شود که در نهایت سبب تقویت بافت های همبند و نیز رفع افتادگی پوست خواهد شد.
چربی های زائدی که در ناحیه بازو قرار دارند، با گذشت 4 الی 6 هفته از این روش از بین می روند. همچنین 3 تا 5 روز نیز برای تکمیل دوره بهبودی باید صبر نمود. تنها ورم و قرمزی خفیفی در ناحیه درمان یافته ایجاد می شود.

ماساژ درمانی

از این روش هم به عنوان روشی مقرون به صرفه برای کم کردن چربی های زائد و نیز پوست اضافی یاد می شود. با انجام ماساژ، پوست گرم شده و سلول های چربی جا به جا و گردش خون در آن ناحیه تقویت می شود. در نتیجه وزن کاهش یافته و پوست کشیده می شود. مشکل این روش هم این است که فرد تا زمانی که نتایج نمایان شوند، باید جلسات درمانی را برای چندین جلسه انجام دهد. علاوه بر این، به کمک ماساژ درمانی، سلولیت های احتمالی در بازو نیز برطرف می شود.