لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ (4)

لیفت بینی با نخ | لیفت بینی با تزریق ژل و فیلر | مزایا و معایب

در گذشته اگر شخصی قصد داشت عیوب بینی خود را برطرف کرده و آن را به فرم دلخواه درآورد، تنها راه استفاده از روش رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی بود. این روش شاید از محبوبیت های فراوانی برخوردار باشد، اما خیلی از افراد به دلیل ترس از بیهوشی یا دوره نقاهت بسیار طولانی و سایر عیوب این روش سنتی، ترجیح می‌دادند برای دست‌یابی به بینی خوش فرم در جست وجوی روش‌های بدون جراحی

و مدرن‌تری باشند که استفاده از آن‌ها عوارض و هزینه کمتری را برایشان به همراه داشته باشد.
اگر شما هم جز افرادی هستید که به دنبال روش‌های کم‌خطر و مدرن‌تری برای فرم‌دهی به دماغ خود هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با تمامی روش‌های انجام لیفت بینی و مزایای آن‌ها آشنا کنیم.
هنگامی که ما معمولا به جراحی بینی فکر می کنیم، ممکن است به عنوان نوعی از روش هایی باشد که کل بینی را تغییر می دهد. اما واقعیت این است که بیماران مختلف می خواهند نتایج متفاوت داشته باشند. برخی از بیماران واقعا تغییرات بزرگی را در بینی می خواهند ایجاد کنند اما بیماران دیگر فقط با تغییرات اندک روی دماغ خود به نتیجه لازم می رسند آن ها به این نتیجه رسیده اند که یک تغییر کوچک بینی به دلیل قرار گیری در مرکز صورت بسیار می تواند مهم باشد.

لیفت بینی

اصلاح غير جراحي بيني یا “nose jab “ یکی از روش های اصلاح و زیبایی بینی است که در سالهای اخیرمورد استقبال زیادی قرار گرفته است. زیبایی بینی بدون عمل جراحی یک انتخاب عالی و مقرون به صرفه برای افرادی است که دوست دارند ظاهر زیباتری به دست آورند بدون اینکه تحت عمل سنگین جراحی بینی قرار بگیرند.
امروزه، اکثر مردم به دنبال روش های کم خطر و با عوارض کمتر و هزینه کمتر هستند و با توجه به عوارض جراحی های بینی، پزشکان در پی راههای ساده تر براي رفع بعضی از مشکلات ظاهری بینی هستند.
اصلاح غير جراحي بيني در مواردی که بینی فرد دارای نوک افتاده باشد و یا روی بینی قوز مشاهده شود و حتی برای بینی های گوشتی و عمل شده قابل انجام است. البته در این چند مورد هم حتماً باید شدت این نقایص بررسی شود و درصورتی که پزشک صلاح بداند این روش غیرجراحی را به بیمار پیشنهاد می دهد.
این روش نیز جلوی خیلی از جراحی های بینی غیر ضروری را خواهد گرفت. در مطالعه هاي كه انجام شده است بیش از نیمی از جراحی های بینی واقعاً غیرضروری بوده و می توان با روش غیرجراحی آن را ترمیم و اصلاح كرد و جلوی بسیاری از هزینه ها و عوارض را گرفت.
گاهی اوقات نوک بینی می تواند به طور قابل توجهی پایین باشد. در موارد شدیدتر، نوک بینی می تواند دهان را تحت تأثیر قرار دهد، به ویژه هنگامی که بیمار لبخند می زند. با توجه به علت ناپدید شدن، می توان از طریق نوک انگشتان دست، به روش های مختلفی عمل کرد. با این حال، “بالا بردن دماغ بدون جراحی” در اینجا به معنی ایجاد نوک بینی است که با دهان، گونه ها و لب ها مطابقت دارد. اغلب، این امر در مورد ایجاد زاویه مناسب بین آغاز لب و نوک بینی است. این را می توان به روش های مختلفی از جمله جراحی انجام داد.

لیفت بینی بدون جراحی برای چه افرادی مناسب است؟

• در بعضی از افراد که تمایل به رفتن زیر تیغ جراحی ندارند این نوع عمل بینی بیشتر مورد توجه می باشد.
• در بینی هایی که انحراف شدید دارد تیغه آن ها این نوع روش کارایی ندارد.
• لیفت بینی در صورتی که پره های بینی شما بزرگ هستند و یا نوک افتاده دارند کاربرد دارد.

انواع روش‌های لیفت بینی

لیفت به وسیله تزریق ژل (فیلر بینی)

لیفت بینی با ژل یکی از ساده‌ترین و کم هزینه‌ترین روش‌های زیباسازی بینی است. در این روش هیچ خبری از بیهوشی یا جراحی نیست و همانطور که از نام آن نیز می‌توان حدس زد، پزشک بعد از این که بینی فرد مراجعه کننده را توسط ژل، بی‌حس نمود (بی حسی موضعی) اقدام به تزریق مقادیر کمی از اسید هیالورونیک در اطراف بینی می‌کند. اگر این ژل به نواحی نوک بینی تزریق شود، می‌تواند باعث ایجاد ظاهری نوک تیز، متقارن و در نهایت زیباتری در بینی فرد شود؛ البته از این روش برای پرکردن فرورفتگی‌ها و صاف کردن انحنای بینی نیز استفاده می‌شود.
ژل هیالورنیک اسید کاملا بدون عوارض بوده و پس از مدتی در حدود یک سال به طور کامل جذب بدن خواهند شد، پس هیچ نگرانی از بابت مواد تشکیل دهنده یا عوارض بعد از تزریق این ژل وجود ندارد، همچنین این عمل تنها در حدود 10 دقیقه زمان می‌برد و نتایج آن سریعا بعد از تزریق قابل مشاهده است.

مزایای روش لیفتینگ با ژل

• فاقد عوارضی همچون (اسکار یا شل شدن غضروف)
• تغییر فرم بینی پس از یک‌ سال
• عدم نیاز به بیهوشی کامل
• بهبودی بسیار سریع
• فاقد دوره نقاحت
• هزینه بسیار کم

لیفت به روش پلاسما جت

پلاسما جت یکی از مدرن‌ترین روش‌های زیبایی و جوان‌سازی پوست است که با نام «بلفاروپلاستی دینامیک» نیز شناخته می‌شود. براساس اطلاعات منتشر شده، پلاسما حالت چهارم ماده بوده و چیزی فراتر از جامد، مایع یا گاز است. این ماده زمانی تشکیل می‌شود که گازهای موجود در هوا با استفاده از یک دستگاه مخصوص یونیزه ‌شوند. اساس کار روش لیفتینگ بوسیله پلاسما جت، این است که پلاسما جت با یونیزه کرده گاز میان اپلیکاتور و پوست، لایه سطحی پوست ( اپیدرم) را از حالت جامد به گاز تبدیل می‌کند؛ این عمل در نهایت باعث تحریک سلول‌های پوستی و بهبود بافت پوست می‌گردد . از این روش علاوه بر لیفتینگ بینی می‌توان برای رفع افتادگی پلک، رفع چین و چروک صورت، برطرف نمودن خال‌ و انواع اسکار استفاده کرد.
استفاده از روش پلاسما جت نیز به جراحی یا بیهوشی نیاز ندارد اما بنابر صلاح دید پزشک و نیاز مراجعه کننده، ممکن است مراحل درمان شما تا پنج جلسه نیز به طول بیانجامد؛ البته فاصله بین این جلسات در حدود یک ماه است.
در این روش پس از پاک‌سازی کامل صورت فرد از مواد آرایشی، به مدت یک ساعت پماد ضد عفونی کننده را روی سطح پوست شخص قرار می‌دهند. پس از این مرحله پوست بینی به صورت نقطه‌ای سوزانده خواهد شد که با کمی احساس درد یا گرما همراه خواهد بود. در آخر نقاط سوختگی کوچکی در جایی که پلاسما انجام شده، باقی می‌مانند که چهار الی ده روز طول می کشد تا اثر آن از بین برود. برای بهبود سریع تر این آثار بهتر است که از دست زدن به این ناحیه، مالیدن آن و قرار گرفتن در زیر نور خورشید خودداری کنید.
استفاده از پلاسما جت بیشتر به افرادی توصیه می‌شود که بینی گوشتی داشته و می‌خواهند بدون جراحی یا بی‌هوشی فرمی دلخواه را برای بینی خود ایجاد کنند؛ البته زمانی که پلاسما جت در کنار روش‌هایی همچون اسیدهیالورونیک استفاده شود، می‌تواند نتایج به مراتب بهتری را برای شخص به همراه داشته باشد.

مزایای روش لیفتینگ با پلاسما جت

• هزینه کمتر از جراحی رینوپلاستی
• تأثیر و نتیجه دراز مدت
• بدون نیاز به بیهوشی
• عوارض کم و خفیف
• بهبودی سریع

لیفت بینی با نخ

لیفت بینی با نخ، یکی از روش‌های پرطرفدار برای لیفتینگ بینی به شمار می‌رود. این روش نسبت به روش تزریق ژل از ماندگاری بیشتری برخوردار بوده و مراجعه کننده می‌تواند بینی خود را کاملا به شکل دلخواه خود در آورد، همچنین استفاده از نخ یکی از بهترین روش‌ها برای ترمیم بینی اشخاصی است که پس از عمل رینوپلاستی از فرم بینی خود راضی نبوده و قصد تغییر آن را دارند.
در این روش پزشک پس از تزریق آمپول بی‌حسی به بینی فرد، چند سوراخ بسیار کوچکی در نوک بینی ایجاد می‌کند تا از طریق آن‌ها بتواند نخ‌ها را زیر پوست شخص قرار ‌دهد. این نخ ها از جنس پروتئین‌ بوده و کاملا سازگار با بافت بدن انسان طراحی و تولید شده اند، به همین دلیل در حدود 2 سال پس از این عمل، نخ‌ها بدون هیچ عوارضی جذب بدن شخص شده و بینی شخص به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. پس از بازگشت کامل ظاهر بینی، می‌توان به راحتی با یک عمل ترمیمی فرم جدیدی را برای بینی تعیین نمود.
از این روش نیز علاوه بر لیفتینگ بینی، برای برطرف نمودن افتادگی سر بینی یا قوزبینی استفاده می‌شود. دوران نقاهت این عمل کمی بیشتر از لیفتینگ با ژل است و شخص باید در حدود سه روز طبق توصیه‌های پزشک خود برخی مراقبت ها را انجام دهد.

مزایای روش لیفتینگ با نخ

• ماندگاری بالاتر از روش تزریق ژل
• ایجاد تغییرات دلخواه برروی بینی
• عدم نیاز به بیهوشی کامل
• کوتاه بودن زمان عمل
• نقاهت کوتاه مدت
• مهمترین مزیت لیفت بینی این است که بیمار خیلی زود نتایج حاصل از درمان را در چهره خود مشاهده می‌کند.

لیفت بینی با نخ چه نتایجی را در بینی حاصل می کند؟

• باریک شدن نوک بینی
• بهبود زاویه لب و بینی
• بالا رفتن پل بینی

لیفت بینی با نخ چگونه انجام می شود ؟

پزشک برای شروع کار بینی بیمار را با کرم بی‌حس کننده به‌ مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه می‌پوشاند و سپس برای اینکه درمان راحت و بدون درد صورت گیرد داروی بی‌حسی موضعی به پل بینی و نوک بینی بیمار تزریق می‌کند .
در لیفت بینی با نخ از نخ های مناسب لیفتینگ بینی استفاده می‌شود ، در این روش با استفاده از نخی كه از زیر پوست رد مى شود نوک بینی به اسكلت استخوانى بينى وصل مى شود و به سمت آن کشیده مى شود تا نوک بينى بالا بيايد و با تحریک کلاژن سازی ، بینی به سمت بالا کشیده و فرم دلخواه را می‌گیرد .
این روش درمانی که ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد تحت بی حسی موضعی صورت می‌گیرد ، پزشک متخصص با بررسی شکل فعلی بینی بیمار تعیین می‌کند که چه تعداد نخ‌ برای لیفت بینی مورد نیاز است .

مراحل لیفت بینی با نخ

• پزشک نقاط مورد نظر برای قرار دادن نخ را مشخص می‌کند.
• سه نقطه از بینی (نوک بینی، تیغه بینی به انتهای بینی) را به صورت موضعی بی حس می‌کند.
• نوک بینی را با سوزن ۱۸G سوراخ می‌کند.
• نخ مخصوص را وارد دستگاه مخصوص می‌کند.
• به کمک دستگاه نخ را به محل مورد نظر هدایت می‌کند.
• دو مرحله نهایی تا ایجاد نتیجه دلخواه تکرار می‌شوند.

از چه نوع نخی در روش لیفت بینی با نخ استفاده می شود ؟

در لیفت بینی از نخ هایی استفاده می‌شود که از جنس پلی دی اکسانون بوده و صددرصد قابل جذب و زیست سازگار هستند . این نخ ها نهایتا تا یک سال بعد از درمان کاملا تجزیه می‌شوند .
نخهای خاردار پلی دی اکسانون (PDO) به‌طور خاص برای لیفت بینی طراحی و ساخته شده‌اند ، بافت اطراف نخها تحریک شده و کلاژن بیشتری تولید می‌کنند تا بینی را بالا نگه‌ داشته و حتی بعد از تجزیه نخ‌ها شکل بینی حفظ شود . تحقیقات علمی نشان داده است که این نخ‌ها پس از عمل به طور کامل توسط بدن جذب می‌شود. با گذر زمان و جذب شدن این نخ‌ها، کلاژن بیشتری تولید می‌شود و رشته‌ های فیبروپلاستی پوست که به سفت شدن پوست کمک می‌کنند، باعث بهبود شکل و ظاهر بینی می‌شوند. به علاوه، پس از قرار گرفتن نخ مخصوص در محل مورد نظر، این نخ فورا به بهبود ظاهر بینی کمک می‌کند و ظاهر بینی را طبق خواسته بیمار تغییر می‌دهد و بالا می‌کشد. اگر قصد دارید بدون جراحی تهاجمی، بینی صاف و زیبایی داشته باشید و دچار عوارض جراحی نشوید، لیفت بینی با نخ می‌تواند پاسخگوی نیازهای شما باشد.
مهمترین مسئله انتخاب کلینیک معتبر و پزشک حاذق می باشد چرا که پزشک با معاینه بینی شما و موزون بودنش با سایر اجزای صورت تصمیم می گیرد که از چه روشی استفاده کند .
مسئله دیگر انتخاب نوع نخ است ،بسیاری از نخهایی که امروزه به کار برده می‌شود کوتاه هستند و فقط یک رشته‌ صاف و هموار دارند چنانچه لیفت با چنین نخهایی انجام شود چون این نخها بسیار نازک و صاف هستند و قدرت نگهداری لازم را برای لیفت بینی ندارند ، هیچ تغییری ایجاد نمی‌شود یا این که تغییر بسیار جزئی است. از سوی دیگر اگر نخ بیش از حد ضخیم باشد ، احتمال باقی ماندن جای زخم بیشتر می‌شود .

لیفت بینی با نخ ( Nose Lift ) چه معایبی دارد؟

در این روش چون جراحی صورت نمی گیرد ، نمی توان یکسری ایرادات را برطرف کرد که در ادامه به آن اشاره می کنیم :
• قوز بینی
• انحراف بینی
• تغییر سایز بینی

عوارض احتمالی لیفت بینی با نخ

عوارض جانبی لفت بینی بدون جراحی و با نخ بسیار ناچیز است بیمار به استراحت در منزل نیاز ندارد زیرا پزشک برای انجام این روش فقط یک نقطه از نوک بینی را بی¬حس می‌کند. انجام این روش در مقایسه با تزریق ژل درون بینی، عوارض جانبی کمی دارد. تا یک هفته پس از عمل بیمار دچار درد و ناراحتی می‌شود که معمولا طی مدت دو هفته این عارضه به طور کامل برطرف می‌شود. در همه روش‌های نصب ایمپلنت ریسک عفونت وجود دارد اما احتمال آن بسیار کم است. مراقبت‌های بعد از لیفت برای جلوگیری از بروز عفونت اهمیت زیادی دارد. قبل از شروع کار باید محیط صورت عادی از هرگونه آلودگی و محصولات آرایشی و بهداشتی باشد بنابراین بیمار نباید از لوازم آرایشی استفاده کند حداقل تا سه ساعت پس از لیفت صورت مجار به استفاده از لوازم آرایش نیست. برخی از عوارض احتمالی این روش عبارتند از:

• کبودی، تورم، درد
• بیرون زدگی نخ ( احتمال بروز این مشکل بسیار نادر است ).
• کج شدن تیغه بینی ( به علت قرار دادن نامناسب نخ، مهارت ناکافی پزشک، هماهنگی ناکافی دست و چشم جراح )

سوالات متداول درباره لیفت بینی با نخ

نتایج حاصل از لیفت بینی چه مدت باقی می‌ماند؟

معمولا نتایج حاصل از لیفتینگ بینی حدود یک تا دو سال باقی می‌ماند. خاطر نشان می‌کنیم که بخشی از نتایج به دست آمده، تقریبا دائمی هستند و از بین نمی‌روند، زیرا لیفت بینی با نخ به تولید کلاژن جدید درون پوست و سفت شدن آن کمک می‌کند. متخصصان پیشنهاد می‌کنند که برای حصول بهترین نتیجه هر ۶ تا ۱۲ ماه فرایند لیفت بینی را تکرار کنند.

آیا نوع نخ مورد استفاده برای لیفت بینی اهمیت دارد؟

قطعا نوع نخ اهمیت بسیار زیادی دارد. به غیر از مهارت پزشک، نتایج مربوط به لیفت بینی با نخ به نوع نخ مورد استفاده بستگی دارد. امروزه از نخ‌هایی استفاده می‌شود که بسیار نازک هستند و به همین دلیل نتایج حاصل از آنها چندان قابل مشاهده نیست به همین ترتیب نمی‌دهند یک پایه مناسب برای لیفت طراحی کنند. از سوی دیگر، استفاده از نخ‌هایی که ضخامت بسیار زیادی دارند می‌دهد باعث ایجاد بافت اسکار شود. نخ‌های مخصوصی که برای لیفت بینی استفاده می‌شوند به گونه¬‌ای طراحی شده¬‌اند که می‌توانند یک پایه مناسب را برای بینی ایجاد کنند، به لیفت بینی کمک می‌کنند، و ساختار بینی را بهبود می‌بخشند. بیمار برای مشاهده نتایج حاصل از لیفت بینی فقط به یک جلسه درمان نیاز دارد که فاقد عوارض جانبی است و در مقایسه با سایر روش¬‌های درمانی، بیمار نیازی به استراحت در منزل ندارد. به این ترتیب بیمار درد بسیار کمی را احساس می‌کند و در زمان و هزینه‌¬های او صرفه جویی می‌شود.

چرا برخی از انواع نخ لیفت نمی‌توانند به ایجاد نتایج دلخواه بیمار کمک کنند؟

نخ‌های نازک و کوتاه نمی‌توانند نتایج خوبی را ایجاد کنند و پول و زمان بیمار را هدر می‌دهند. نخ‌هایی که ضخامت بالایی دارند می‌توانند باعث ایجاد بافت اسکار در نقطه تزریق شوند. انتخاب نخ‌های مناسب می‌دهد به لیفت بهتر نوک و تیغه بینی کمک کند و نتایج عالی ارائه کند. به این ترتیب انتخاب نخ با کیفیت اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که قبلا لیفت بینی با نخ را امتحان کرده‌اید اما نتایج حاصل از آن مطابق انتظار شما نبوده است. به احتمال زیاد موارد زیر در بروز این امر نقش داشته‌اند:
• نخ انتخاب شده مناسب نبوده است.
• تعداد نخ‌های مورد استفاده دقیق نبوده است.
• از یک روش نامناسب برای قرار دادن نخ استفاده شده و در نتیجه نتایج دلخواه ایجاد نشده است.
• پرزهای نخ علاوه بر طول آن، در ایجاد نتایج مطلوب حاصل از لیفت تاثیر به سزایی دارند. انتخاب یک نخ با کیفیت و با ضخامت کافی و پرزهای مناسب نقش مهمی را در فرایند لیفت بینی ایفا می‌کند. در غیر این صورت، نخ مورد استفاده نمی‌دهد کمک چندانی به لیفت بینی کند.

آیا مردان نیز می‌دهند از لیفتنیگ بینی برای اصلاح بینی خود استفاده کنند؟

لیفت بینی با نخ در کنار تزریق ژل به بینی یک گزینه درمانی عالی برای اصلاح بینی مردان محسوب می‌شود که می‌تواند نتایج دلخواه را ایجاد کند. از آنجایی که بینی مردان در مقایسه با بینی زنان بزرگ‌تر است، به نخ‌های بیشتری برای لیفت بینی نیاز دارند. به این ترتیب می‌توان از روش لیفت بینی با نخ در مردان و زنان استفاده کرد و نوک بینی را بالا کشید و قوز آن را کاهش داد.

بیمار برای حصول نتایج دلخواه به چند جلسه درمان نیاز دارد؟

بیمار برای مشاهده نتایج مورد نظر فقط به یک جلسه درمان نیاز دارد. نتایج حاصل از لیفتینگ به نوع و تعداد نخ‌ها بستگی دارد و تعداد جلسات اهمیت چندانی در ایجاد نتایج ندارد. مادامی که از نخ‌های با کیفیت استفاده شود و پزشک تعداد آنها را به درستی انتخاب کند، نتایج مورد نظر پس از یک جلسه درمان قابل مشاهده خواهد بود.

کدام روش را انتخاب کنیم، لیفت بینی با تزریق ژل یا لیفت بینی با نخ مخصوص؟

این مساله به هدف بیمار و ظاهر بینی مدنظر او بستی دارد. در مواردی که بیمار قصد دارد به اصلاح وضعیت تیغه بینی خود بپردازد، انتخاب ژل بهترین گزینه محسوب می‌شود، حال آنکه برای تعریف ظاهر جدید بینی لیفت بینی با نخ پیشنهاد می‌شود . در برخی موارد پزشک پیشنهاد می‌دهد که به صورت ترکیبی از لیفت با نخ و تزریق ژل برای ایجاد ظاهر مورد نظر استفاده شود تا نتایج حاصل از انجام این روش مطابق با خواسته بیمار باشد. برای کوچک کردن نوک بینی و رفع تیزی آن، تلفیقی از این دو روش پیشنهاد می‌گردد. این روش که آخرین نوآوری در عرصه پزشکی زیبایی است. سریع‌ترین روش برای دستیابی به هدف مورد انتظار است و به یکی از روش-‌های محبوب زیبایی تبدیل شده است و گاهی اوقات یک روش عالی برای بهبود وضعیت بینی است. ایجاد نتایج فوری یک نکته بسیار مهم است که در کنار نتایج عالی و پائین بودن ریسک هرگونه مشکلی قرار می گیرد.

آيا لیفت بینی با نخ دردناك است؟

با استفاده از بي حسي موضعي، بيماران به ندرت ممكن است احساس درد كنند. اغلب ، آن ها حين قرار دادن نخ ها ، كمي احساس فشار مي كنند.

پس از اتمام ليفت بيني، بيماران به طور معمول چه موقع مي توانند به كار خود بازگردند؟

گاهي ايجاد تورم پس از تزريق بي حس كننده موضعي اجتناب ناپذير است. كه اين حالت معمولاً پس از چند ساعت بر طرف مي شود. گاهي اوقات ممكن است در طول پل بيني كمي كبودي ايجاد شود اما به طور خود به خود در عرض چند روز برطرف مي شود. به طور قطعي هيچ محدوديتي در فعاليت روزانه پس از انجام ليفت بيني ايجاد نمي شود ؛ و بيماران مي توانند به سبك زندگي خود برگردند و آرايش كنند. تا كنون تمامي بيماران ما قادر بوده اند كه همان روز به كار خود برگردند .

ماندگاري لیفت بینی با نخ چقدر است؟

شايعترين ماده مورد استفاده در نخ ها ، پلي ديوكسانون يا به اختصار PDO ناميده مي شود. PDO به طور رايج در نخ بخيه هاي جراحي براي بستن زخم در بدن استفاده مي شود و قابل جذب است. PDO در عرض ٦ الي ١٢ ماه جذب مي شود. هنگامي كه فيبر هاي PDO به مرور زمان در بدن جذب مي شوند ، بافت نرم بيني را نيز براي توليد كلاژن و بافت همبند به منظور جايگزيني، در طول مسير خود، تحريك مي كنند ؛ بنابراين روند اصلاح فرم بيني ادامه مي يابد. طول عمر اثر ليفت بيني براي اغلب بيماران ، حدوداً يك الي دو سال مي باشد.

آيا اين روش اثرات كافي خواهد داشت؟

ميزان رضايت احتمالاً ٩٠ الي ٩٥ درصد مي باشد. ميزان رضايت از ليفت بيني در مقايسه دا ميزان رضايت از فيلر هاي پوستي بيشتر است زيرا اول آن كه ليفت بيني ايمن تر است و ثانياً ، نخ ها طول عمر بيشتري نسبت به اكثر فيلرهاي پوستي دارند. ثالثاً ، فيلر هاي پوستي در پل بيني ، ممكن است جا به جا شوند و باعث پهن شدن پل بيني شوند. اين اتفاق در ليفت بيني نمي افتد زيرا كه نخ ها بسيار پايدار هستند و جا به جا نمي شوند.

آيا ليفت بيني از فيلر هاي پوستي براي بيني ايمن تر است؟

ليفت بيني واضحاً بسيار ايمن تر از فيلر هاي پوستي مي باشد. دو عارضه اصلي فيلر هاي پوستي در بيني ( كوري و نكروز پوست) به دنبال انسداد عروق توسط ماده فيلر در حين تزريق و متعاقب به آن انسداد عروق چشم ، ايجاد مي شوند. در ليفت بيني ، خطر انسداد عروق بسيار ناچيز است، و تا كنون هيچ موردي از عوارض ناشي از انسداد عروق در آن گزارش نشده است.

تفاوت لیفت بینی با نخ و تزریق فیلر در چیست؟

• ليفت بيني قادر است كه نوك بيني را بيشتر بالا بياورد، كه انجام آن با تزريق فيلر بيني سخت تر مي باشد.
• ليفت بيني بعضي از عوارض عروقي نادر اما جدي يا خطراتي مانند پخش شدن، جا به جا شدن، يا تشكيل توده كه در تزريق فيلر ديده مي شوند را ندارد. ازين پس، ليفت بيني جايگزين بهتري مي باشذ.
• ليفت بيني پخش نمي شود تا منجر به پهن شدن بيني شود اما اين اتفاق ممكن است در تزريق فيلر بيني ديده شود.
• هر دو مي توانند در صورت درست انجام شدن، باعث بهبودي بسيا عالي در فرم بيني شوند.
• هر دو درمان، طول عمر خوبي دارند و مي توانند هنگامي كه اثر از بين رفت مجدداً تكرار شوند.
• در حقيقت، فيلر بيني و ليفت بيني، لزوماً نبايد جدا از هم انجام شوند. اثرات اين دو روش مي توانند در كنار هم، نتيجه ي چشم گيرتر و طول عمر بيشتري داشته باشند. پزشكان از راهنمايي كردن شما در جهت رسيدن به فرم بيني دل خواه خود استقبال خواهند كرد.

روش های ديگر كه به طور معمول توسط افرادی كه ليفت بینی كرده اند، انجام میشود چيست؟

انجام دادن اغلب روش هاي زيبايي پزشكي مانند ليزر، تزريق ( توكسين بوتولينوم (بوتاكس) و فيلر هاي پوستي) و ليفت صورت، در همان روز، امكان پذير است ، به جز درمان هايي كه نياز به راديوفركانسي دارد.