لیفت باسن با نخ

لیفت باسن با نخ (2)

لیفت و بالا کشیدن باسن | لیفت با نخ و روش های دیگر | مزایا، عوارض و قیمت

باسن از جمله نواحی از بدن می باشد که برای تعداد زیادی از مردان و زنان از ملاک های زیبایی به حساب می آید. باسن نقش مهمی در ظاهر اندام افراد دارد. اغلب افراد به زیبا دیده شدن نمای پشت بدن خود تا حد امکان علاقه دارند. باسن به دلایل ارثی و یا بر اثر کاهش زیاد یا افزایش زیاد وزن ممکن است شل و یا افتاده باشد. در حالت کلی کوچک بودن و یا بد فرم بودن عضله گلوتئوس ماکسیموس سبب افتادگی باسن می شود. به وسیله لیفت باسن، سفت شدن پوست شل باسن از قسمت بالای آن صورت می گیرد. همچنین بافت دارای عضله باسن هم به بالا کشیده می شود و در نهایت شکل کلی باسن بهبود می یابد.
در صورتی که تعیین شود که با سفت و گرد نمودن باسن شکل ظاهری آن بهتر می شود، انجام لیفت باسن بسیار موثر می باشد. پزشک متخصص در جلسه مشاوره انتظارات فرد را گوش می دهد و شرایط فرد را برای صلاحیت انجام این درمان بررسی می کند. این روش سبب افزایش اعتماد به نفس فرد می شود و در آن ها حس رضایتی نسبت به شکل بدن خود ایجاد می نماید.

روش لیفت باسن با نخ چیست؟

این روش به صورت جراحی می باشد که شکل و افتادگی باسن را بهبود می بخشد. این جراحی سبب سفت شدن پوست افتاده و شل باسن شده و آن را بالا می برد و باسن را جوان تر می نماید. افرادی که کاهش وزن زیادی پیدا کرده اند که به این خاطر باسن آن ها دچار افتادگی شده است، عمل لیفت باسن با حذف پوست های اضافی سبب سفت تر شدن باسن می شود. لیفت باسن به شیوه های گوناگونی صورت می گیرد. افراد به علل مختلف قصد انجام این عمل را دارند. هدف برخی پرتر شدن پشت بدنشان می باشد و عده ای دیگر خواهان بهبود فرم و برجسته نمودن باسن خود می باشند.
از شیوه های مطمئن برای این کار، لیفت باسن با نخ است. روشی کم تهاجم و بدون ایجاد اسکار می باشد که نخ های ویژه ای که قابلیت جذب نیز دارند در عمق بافت چربی باسن قرار داده می شود. بخیه های استفاده شده مانند دوک هایی کوچک می باشند که باعث بالا کشیدن بافت می شوند. در فرایند التیام بافت لیفی در کناره ها و داخل دوک ها ایجاد می شود که در نهایت باعث لیفت دادن بافت و چربی به قسمت بالاتری می شود. در این روش هیچ برشی ایجاد نمی شود و نیازی به قرار دادن پروتز هم ندارد. بستگی به وضعیت افراد مانند وزن، وضعیت هورمونی، شرایط سلامت و تعدادی از موارد دیگر، نتایج حاصل شده از این جراحی متفاوت خواهد بود. پس از درمان نیز افراد می توانند فعالیت های روزانه خود را انجام دهند.

مزایای روش لیفت باسن با نخ چیست؟

 •  باسن سفت تر و صاف تر می شود.
 •  مواردی از جمله چربی های اضافی و پوست شل و دارای افتادگی برطرف می شوند.
 •  نتایج این روش ماندگار و یا برای مدت زمان زیادی می باشد.
 •  ناراحتی های مربوط به داشتن پوست اضافی رفع خواهد شد.
 •  روش تهاجمی نمی باشد.
 •  دوران نقاهت و عارضه ندارد
 •  جای زخم و اسکار ایجاد نمی کند.

چه افرادی برای این روش کاندیدای مناسبی هستند؟

وجود پوست و چربی بیش از حد در باسن موجب بد شکل شدن آن می شود و سبب می شود تا بعد از کاهش وزن توسط فرد، تناسب اندام ایجاد نشود. در صورت داشتن هر کدام از مواردی که در ادامه گفته خواهد شد، مثل لیفت صورت با نخ افراد لیفت باسن با نخ را هم می توانند انجام دهند.

 •  به کمک رعایت کردن رژیم کاهش وزن داشته و یا جراحی چاقی انجام داده اند.
 •  سلولیت
 •  بیش از اندازه سست بودن پوست، داشتن پوست اضافه و یا افتادگی باسن
 •  لایه های چربی در زیر پوست شل تقریبا باریک باشند.
 •  مصرف نکردن دخانیات. زیرا این کار روند نقاهت را کند تر می کند و می تواند عوارض خطرناکی را در حین عمل بیشتر نماید. تا شش هفته پیش از جراحی نباید سیگار مصرف نمود.
 •  ثابت بودن وزن دست کم برای یک سال و عدم انتظار برای کم کردن وزن در مدتی کوتاه. برای ایجاد نتایج مناسب، روش پیکر تراشی را حداقل پس از گذشت دو سال از آغاز فرایند کاهش وزن شدید باید انجام داد.
 •  نداشتن بیماری هایی از قبیل دیابت و یا بیماری های قلبی. اگر فرد از سلامت مناسب برخوردار نباشد، کاندیدای خوبی برای انجام پیکرتراشی نمی باشد.
 •  داشتن رژیم غذایی خوب. زیرا عدم پروتئین کافی باعث مختل شدن روند بهبودی می شود.

جلسه مشاوره روش لیفت باسن با نخ چگونه است؟

موارد لازم پیش از درمان توسط پزشک متخصص به اطلاع بیمار می رسد و به سوال های او نیز پاسخ داده خواهد شد. در ضمن پزشک سوابق پزشکی فرد را بررسی کرده و با معاینه بیمار تشخیص می دهد آیا این روش برای او مناسب است یا خیر. با توجه به میزان پوست اضافی که باید برداشته شود، مناسب ترین گزینه برای فرد تعیین می شود.

اقدامات پیش از لیفت باسن

 •  از سیگار کشیدن خودداری کنید. زیرا با این کار رگ های خونی به وسیله نیکوتین منقبض می شوند.
 •  عدم مصرف داروهایی مانند آسپرین و برخی مکمل های گیاهی که خونریزی را افزایش می دهند.
 •  نوشیدن زیاد مایعات. این کار باعث بهتر گذراندن روند بهبودی می شود.
 •  این روش اغلب به صورت سرپایی صورت می گیرد. همراهی در کنار فرد باید حضور داشته باشد که او را پس از عمل به خانه رسانده و دست کم یک شب در کنار بیمار بماند. به این ترتیب در هنگام بروز مشکلات احتمالی، فرد تنها نمی باشد.

چگونگی انجام روش لیفت باسن با نخ

این درمان به وسیله بی حسی موضعی صورت می گیرد که بیمار را از انجام آن مطمئن تر می کند. این روش نیز همانند تکنیک های موجود در لیفت صورت با نخ انجام می شود. نتایج حاصل از این روش ماندگار و خوشایند می باشد که از جمله آن ها می توان به برجسته شدن و سفت شدن پوست باسن اشاره کرد.
زمانی که بی حسی در بیمار ایجاد شد، برش ها زده خواهند شد و در ادامه به وسیله سوزن، نخ جراحی به صورت زیگزاگی قرار داده می شود. به کمک مخروط ها و خارهایی که متصل به نخ هستند، به بافت پوست چنگ زده می شود و باعث جمع شدن آن شده که در نهایت باسن را جوان تر می نماید. نخ ها دارای مخروط هایی هستند که قابلیت جذب دارند که بافتی را که تغییر شکل داده خواهد شد، می کشد. همه برش های ایجاد شده در این روش بدون احتیاج به بخیه، بهبود پیدا می کنند.
در این روش به دلیل این که جراحی صورت نمی گیرد، پس از درمان به استراحت نیازی نیست. که این ویژگی مزایای این روش نسبت به روش پروتز گذاری باسن است.

روش های دیگر لیفت باسن چه مواردی می باشند؟

روش لیفت باسن با جراحی

در جراحی میزانی از پوست و چربی اضافه از نواحی اطراف باسن و نیز ران برداشته خواهد شد. شیوه های متعددی برای انجام جراحی وجود دارد ولی شایع ترین شیوه آن به کمک ایجاد برش هایی در قسمت بالایی باسن، کشاله ران و نیز در پایین چین خوردگی باسن صورت می گیرد. پس از زدن برش، توسط پزشک برداشتن پوست اضافی انجام می شود و پوستی که باقی مانده است به صورت محکمی بسته خواهد شد. این عمل بافت های باسن را به شکلی صحیح بالا می برد و شکل آن را به صورت کلی تغییر می دهد. روش لیپوساکشن نیز در مواردی جهت متعادل تر نمودن ظاهر باسن و ران، به کار برده می شود. در نهایت بخیه زدن برش ها انجام می شود و پزشک از سفت بسته شدن پوست مطمئن می شود.

روش لیفت باسن به روش برزیلی یا تزریق چربی

این روش سبب پرتر و برجسته تر شدن باسن می شود. همچنین از جمله روش های محبوب برای این کار به شمار می آید که دارای کمترین تهاجم می باشد. به کمک لیپوساکشن، از مناطق چاق بدن مانند کمر و یا ران ها چربی برداشته می شود و در ادامه پردازش آن به وسیله سانتریفوژ انجام می شود تا به این ترتیب مایعات اضافه و نیز آب به خارج هدایت شوند. سرانجام تزریق چربی پردازش شده به باسن صورت می گیرد تا نتایج مناسبی نمایان شوند.

روش لیفت باسن به کمک هایفوتراپی

هافوتراپی روشی است که نیاز به جراحی نداشته و می تواند پوست اطراف باسن را لیفت داده و سفت نماید و افتادگی آن را برطرف کند. به کمک امواج اولتراسوندی که در آن به کار می رود، عمیق ترین لایه های پوست تحت تاثیر قرار می گیرند و تولید کلاژن آغاز می شود. این لایه همان لایه های سفت شده به وسیله جراحی می باشند.

مدت زمان بهبودی پس از لیفت باسن چقدر است؟

احتمال ایجاد کمی تورم پس از درمان وجود دارد. البته این مسئله طبیعی بوده و نیازی به نگرانی نیست. این تورم پس از دو هفته بهبود می یابد. بستگی به میزان وسیع بودن ناحیه جراحی و نیز توانایی فرد برای بهبود یافتن، مدت زمان نقاهت متغیر می باشد.

معایب روش لیفت باسن شامل چه مواردی است؟

 •  کم و زیاد شدن وزن می تواند نتایج عمل را از بین ببرد.
 •  ممکن است بر اثر جراحی حجم باسن کاهش یابد. این امر به وسیله پزشکان متخصص می تواند تا حدود زیادی کمتر شود.

عوارض روش لیفت باسن چیست؟

این روش دارای عوارض خاصی نمی باشد. در جلسه مشاوره پزشک همه خطرهای احتمالی را به بیمار گوشزد می کند. همه جراحی هایی که به منظور بالا کشیدن باسن صورت می گیرد، اندکی دارای خطر می باشد.
از جمله این عوارض عبارتند از :

 •  واکنش دادن به داروی بی حسی به صورت شدید
 •  هماتوم
 •  ایجاد عفونت و یا خونریزی
 •  تغییرات حسی
 •  جای زخم
 •  واکنش آلرژیک
 •  ممکن است ساختارهای آصلی آسیب ببینند.
 •  راضی نبودن از نتایج ایجاد شده

قیمت روش لیفت باسن چقدر است؟

این هزینه به عواملی از جمله تخصص پزشک، ناحیه تحت درمان و وسعت محل جراحی بستگی دارد که با توجه به آن ها هزینه انجام آن متغیر می باشد.