عینک های مخصوص لیزر چگونه هستند؟ عینک های مخصوص لیزر چگونه هستند؟

عینک های مخصوص لیزر چگونه هستند؟

نوشته شده توسط پنج شنبه, 15 اسفند 1398 ساعت 11:49
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

همه امواجی که از دید انسان خارج هستند، می توانند به مرور زمان باعث ایجاد آسیب دیدگی شوند. برای جلوگیری از این موضوع از عینک های مخصوصی استفاده می شود که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شویم.

تشعشعاتی که در مواردی مانند لیزر زیبایی و یا صنعتی به کار می روند، می توانند برای بافت چشم که آسیب پذیر است، مضر باشند. این تشعشات هم به صورت مرئی و هم به صورت نامرئی ضرر خواهند داشت. به دلیل کاربرد عمده ی لیزر زیبایی در ناحیه ی صورت، احتمال آسیب دیدن چشم می تواند بزرگ ترین عیب این روش درمانی باشد. اما با استفاده از امکاناتی جهت حفاظت از چشم می توان این خطرات را به کم ترین میزان ممکن کاهش داد. افرادی که در معرض لیزر های صنعتی می باشند، باید از عینک هایی با بالاترین کیفیت موجود استفاده نمایند. هنگامی که قصد انتخاب عینک مناسب را دارید باید مدلی مناسب را که بتواند از چشم های شما در برابر حجم نور و طول موج نور مورد استفاده شما محافظت کند، انتخاب کنید و از آن اطمینان پیدا کنید.
عینک های مخصوص لیزر دارای مدل های متنوع و گوناگونی می باشند. از جمله ی عینک های محافظی که مورد استفاده قرار می گیرند می توان عینک های لیزر SHR و APL، عینک های با هدف حفاظت از چشم بیمار، عینک لیزر CO2 و همچنین عینک مخصوص لیزر Nd:YAG را نام برد. این عینک ها جزو مهم ترین و اصلی ترین ابزار برای ایمنی در آزمایشگاه ها به حساب می آیند.

چند نکته :

  •  بر روی شیشه ی هر عینک، طول موج لیزری که این عینک در آن طول موج کارایی دارد نوشته شده است و قبل از خرید حتما باید به آن دقت شود.
  •  در مواقع کار با لیزر و با هر طول موجی باید از عینک های مخصوص لیزر استفاده شود. دلیل آن هم این است که احتمال دارد قطعات مکانیکی سبب بازتاب نور لیزر به چشم شوند.
خواندن 36 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 20 فروردين 1399 ساعت 10:35

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.