یکشنبه, 12 خرداد 1398 ساعت 10:38

لیزر N-Lite یا Regen Lite | درمان اسکار جوش و جراحی | جوانسازی و رفع چین و چروک پوست

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
لیزر N-Lite لیزر N-Lite کلینیک تخصصی پوست و زیبایی دکتر عسگری

شاید میل به جاودانگی از آرزوهای دیرین بشر، دلیل تلاشهایش برای حفظ جوانی می باشد. در همین راستا نگه داری پوست در شرایط خوب دشوار به نظر می رسد.
غیر از روند طبیعی افزایش سن، عوامل دیگری مثل

نور خورشید، آلودگی هوا ،کشیدن سیگار ،استفاده از مشروبات الکلی، تغییرات هورمونی و یا ترکیبی از همین موارد، به دلیل از دست رفتن کلاژن باعث آسیب پوست و پیری آن می شود.
پس از چهل سالگی کلاژن سالیانه 1% کاهش می یابد. آفتاب سوختگی علاوه بر روند پیری پوست و از دست رفتن کلاژن این لایه را چنان تخریب می کند که دیگر قادر به محافظت از لایه سطحی پوست نبوده و باعث شکل گرفتن چین و چروک ها می شود.
انسان در راستای تلاشهایش برای دستیابی به آرزوی دیرینه اش یعنی حفظ جوانی، راهکارهای گوناگونی را آزموده است. ولی همواره به دنبال دستیابی به یک روش ایده ال که تامین خواسته اش حداقل عارضه و خطرات جانبی را برایش داشته باشد، بوده است. در همین راستا لیزر ان لایت N-Lite (Regenlite) روشی غیر تهاجمی که مورد تایید FDA نیز می باشد، برای کاهش چین و چروکهای صورت همراه با بازسازی کلاژن معرفی می شود. این تکنولوژی منحصر به فرد مخصوصا برای افراد شاغلی که خواهان درمان بهتر هستند و نمی توانند وقت زیادی برای روش های قدیمی لیفت صورت صرف کنند، بسیار مناسب می باشد.
امروزه میلیون ها نفر در سراسر جهان تحت درمان با ليزر N-Lite قرار گرفته تا پوستي سالم‌تر، شاداب‌تر و جوان‌تر داشته باشند. در مطالعات انجام شده بيش از 92درصد بيماران پس از يك درمــان تك‌جلسـه‌اي بهبـود قابل توجه داشته و كاهش ضايعات را تجربه كرده‌اند.

لیزر N-Lite یا Regenlite

ان لایت لیزری است با انرژی بسیار پایین که رگهای خونی زیر پوستی را مورد هدف قرار می دهد . رگها آسیب نمی بینند، اما فعالیت های شیمیایی سبب می شود که بدن شروع به بازسازی کلاژن و ترمیم ناحیه ی مورد درمان کند.
این روش کاملا بی خطر بوده و نیازی به بی حسی ندارد و سطح پوست را زخمی نمی کند.لیزر ان لایت بافت زیر پوستی را هدف قرار داده و باعث رشد کلاژن های جدید و در نتیجه کاهش خط و خطوط ها و چین و چروکهای پوست می شود.

موارد کاربرد لیزر ان لایت

جوانسازی و رفع چـين و چروك صورت و دور چشم

لیزر Regenlite جديدترين و موثرترين لیزر در زمينه بهبود قوام پوسـت (كلاژن‌سازي) و كاهـش چين و چروك‌هاسـت. اين روش كامـلا بدون درد و ايجـاد زخـم بوده و هـیچ عارضـه ای نداشته و شخص مي‌تواند در همان لحظه به زندگي عـادي خويش ادامه دهد.

درمان آكنه فعال و رفع اسكار جوش

NLite اولين ليزري می باشد. كه از سازمان FDA مجوز استفــاده در زميـنه درمان‌هاي‌ جوش‌هاي فعال و اسكار جوش در تمامي سنين را دريافت كرده است. این روش درمانی آکنه های باقی مانه روی پوست را کاهش می دهد.
پرتو ليزر باكتري‌هايي را كه موجب عفونت و التهاب مي‌شـوند را می کاهد و به اين ترتيب مكانيسم اصـلاح پوسـت را تحـريك مي‌كند. در واقع لیزر ان لایت دارای نوری زرد رنگ است که روی پرفورین (ذره ای فعال در پوست که اکسیژن آزاد می کند ) اثر کرده و باکتری های موجود در آکنه را از بین می برد و بعلاوه با شبیه سازی کلاژن ها به روند درمان و بهبود آنها سرعت بخشیده و باعث می شود جوشها از روی صورت محو شوند و خطر باقی ماندن اثر جوش ها را کاهش می دهد. در این روش هم بیمار در طول درمان کمترین دردی را به جز احساس گرما روی پوست خود تجربه نمی کند .فقط ممکن است نقاط کوچک تیره رنگ (بنفش یا قرمز ) روی پوست ایجاد شود که طی چند روز برطرف می شود.ممکن است یک جلسه درمان برای کاهش آکنه ها و یا تعدیل آنها کافی باشد، ولی برای ماندگاری اثر درمان روش های دیگری نیاز می باشد.

درمان اسكارهاي جراحي و كلوئيد

با استفاده از اين نوع ليزر مي‌توان به ترميم زخم‌هاي تازه، جلوگيـري از ایجاداسـكارهاي ناشي از جراحي، سـوختـگي و درمان اسـكارهاي قديمي كمك كرد.

درمان ضايعات عروقي

ضايعات عروقي به صورت افزايش نابه‌جاي شــبكه مويرگي در پوسـت (تارعنكبوتي) خود را نمايان مي‌سازد. امروزه با NLite اين نوع درمان بسيار سريع،‌ راحت،‌ بدون عوارض و با نتايج قابل قبول امكان‌پذير است. در این روش نیز بیمار تنها شاید به مدت کوتاهی روی پوست قرمزی داشته باشد که گاهی با کبودی همراه است که معمولا پس از 48 ساعت محو خواهد شد.

روش درمان با لیزر Regenlite

درمان ممکن است بین 1 تا30 دقیقه طول بکشد که این امر بستگی به میزان چین و چروکها و محل مورد درمان دارد . بیمار هیچ دردی جز احساس گرمای خفیف روی پوست نمی کند،.بر خلاف روش های لیزر درمانی دیگر قرمزی و آسیب دیدگی پوست مربوط به این روش وجود ندارد.
دو بار ان لایت به فاصله ی 30 روز برای شروع دوره ی لیزر و تکرار آن به فاصله ی 3 ماه جهت حصول بهترین نتیجه پیشنهاد می شود . معمولا تولید کلاژن 90 روز بعد از این جلسات به طول می انجامد. البته تحت تاثیر سن و یا سبک زندگی فرد ممکن است کیفیت و طول دوره ی درمان تفاوت داشته باشد.معمولا افراد سیگاری یا کسانیکه در معرض نور خورشید قرار می گیرند، به جلسات در مانی بیشتری نیاز دارند که بین 90 الی 118 روز تغییرات یا درمان با روش ان لایت می تواند با روش های موضعی درمانی دیگر ترکیب شود. ما استفاده از کرم ویتامین ث را در شب و خوردن مولتی ویتامین مورد نیاز را پیشنهاد می کنیم.البته بیماران نباید استفاده از ضد آفتابهای با SPF30 برای محافظت از پوست در مقابل آفتاب که باعث شکسته شدن کلاژن می شود را فراموش کنند.
نتایج مطلوب پس از درمان بین 60 الی 90 روز بعد مشخص می شود.. البته با توجه به موقتی بودن روش درمانی می بایست به صورت دوره ای هر چند ماه یک بار ادامه یابد.

 

خواندن 1838 دفعه آخرین ویرایش در جمعه, 16 اسفند 1398 ساعت 13:48

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.