زاویه سازی صورت

زاویه سازی صورت (5)

زاویه سازی صورت | قیمت فرم دهی فک با تزریق ژل، بوتاکس و روش های جراحی

امروزه زاویه سازی صورت یکی دیگر از جراحی های زیبایی رایج در میان تمامی افراد می باشد. بدون شک زیبایی و زیبا دیده شدن یکی دیگر از دغدغه های رایج در میان افراد می باشد. دغدغه ای که سبب گشته تا امروزه افراد به دنبال راه حل هایی آسان و در عین حال موثر برای دستیابی به زیبایی باشند.
از سویی دیگر گذر زمان نه تنها موجب افتادگی پوست صورت می شود، بلکه عاملی موثر در تغییر حالت اولیه چهره و ایجاد ظاهری پیر نیز می باشد. علاوه بر این ها میل به زیبا دیده شدن در میان تمامی افراد سبب می گردد تا به دنبال راه کار هایی جدید و در عین حال آسان و موثر برای زیبایی باشند. از این رو امروزه انجام فرآیند های زیبایی یکی دیگر از راه حل های شایع در میان تمامی افراد اعم از بانوان و آقایان می باشد.
در واقع جالب است بدانید که زاویه سازی صورت

از جمله مورد استقبال ترین درمانهای زیبایی می باشد که با زاویه دهی به نواحی مختلف صورت نه تنها منجر به جوانسازی صورت می شود، بلکه عاملی موثر در زیبایی بیش از پیش افراد نیز می باشد.
همراه ما باشید. زیرا ما در این مقاله قصد داریم شما را با فرآیند زاویه سازی صورت و تاثیرات آن در ایجاد ظاهری زیبا و جوان بیشتر آشنا کنیم.

نکات اساسی پیرامون زاویه سازی صورت

همان طوری که پیش تر اشاره کردیم امروزه زاویه سازی صورت یکی دیگر از درمانهای زیبایی و رایج در میان افراد می باشد. فرآیند زیبایی که انجام دادن آن حالتی V فرم به چهره می بخشد و از این رو فاکتوری مهم در جوان سازی و در نتیجه دستیابی به زیبایی می باشد.
اگر چه امروزه شاهد انجام متدهای گوناگون رایجی به منظور زاویه سازی صورت می باشیم، اما جالب است بدانید که مهم ترین و اصلی ترین بخش های صورت که زاویه دهی به آن ها موجب زیبایی بیش از پیش فرم صورت می شود، ناحیه گونه و فک می باشد.
زیرا ایجاد هماهنگی در ظاهر و اندازه گونه ها نه تنها موجب ایجاد تقارن در فرم کلی صورت می شود، بلکه موجب ایجاد تغییراتی چشمگیر در صورت و زیبایی این ناحیه می شود. همچنین انجام فرآیند زاویه سازی صورت در ناحیه فک نیز از دیگر عوامل موثر در زیبایی می باشد.
زیرا عقب و یا جلو بودن فک یکی از شایع ترین نارضایتی ها در میان افراد می باشد. عاملی موثر که موجب ایجاد ترکیبی نازیبا در صورت آن ها می شود. ترکیبی که نه تنها منجر به دفرم نشان دادن صورت می شود، بلکه مانع از دیده شدن دیگر اجزای زیبای صورت می شود.
این در حالی است که با استفاده از تکنیکهای زاویه سازی صورت نه تنها می توان ظاهری مناسب و هماهنگ به فک بخشید، بلکه عاملی موثر در زیبایی و بی نقص جلوه دادن چهره افراد نیز می باشد.
در واقع جالب است بدانید آنچه که سبب محبوبیت بیش از پیش فرآیند زاویه سازی صورت می شود، زاویه دادن به صورت و فرم دهی به آن در کمترین زمان ممکن و به آسان ترین نحو با استفاده از تکنیک های کم تهاجم و بی عارضه ی غیر جراحی می باشد. فرآیندی که در آن دیگر خبری از جراحی های پر خطر و طولانی مدت نمی باشد و با استفاده از شیوه های جدید در مدت زمانی کوتاه موجب ایجاد تغییراتی اساسی در راستای زیبایی بیش از پیش صورت می شود.
همچنین جالب است بدانید امروزه زاویه سازی صورت با روش های متنوعی انجام می پذیرد. روش هایی موثر که در ادامه به شرح جامعی از آن ها خواهیم پرداخت.

زاویه دار بودن صورت یعنی چه؟

پزشکان زاویه دار بودن صورت را برجسته بودن برخی نواحی صورت می‌دانند. در واقع ظاهر صورت از سه جزء اصلی پوست، بافت‌های نرم و استخوان‌های زیرین تشکیل شده است. پوست سالم و زیبا بخشی مهم از زیبایی صورت را تشکیل می‌دهد. حجم و موقعیت چربی نیز در ایجاد تناسب و هارمونی در چهره بسیار تأثیرگذار است. اما این ساختار استخوان‌های زیرین هستند که عناصر برجسته مانند استخوان‌های گونه، چانه و خط فک را بارزتر می‌کند.

زاویه سازی فک و صورت برای چه افرادی مناسب است؟

• افرادی که خط فک مربعی شکل دارند.
• افرادی که فک عریض دارند.
• افرادی که خط فک آن ها زاویه ندارد.
• افرادی که چانه عقب رفته دارند.
• افرادی که چانه نوک تیز دارند.
• افرادی که چانه دایره ای، یو شکل یا نامتناسب دارند.
• افرادی که خط فک آن ها بیش از حد مردانه است.
• افرادی که گونه های فربه دارند.
• افرادی که گونه های آن ها لاغر به نظر می رسد.
• افرادی که به دنبال کاهش سایش غیرارادی دندان های خود به یکدیگر هستند (دندان قروچه).

مزایای زاویه‌ سازی فک و صورت

• جوان سازی صورت
• فرم دهی به صورت
• تاخیر روند پیری
• ایجاد ظاهری زیبا و بی نقص
• سفت و کشیده شدن پوست موجب کاهش خط لبخند و چروک های اطراف چشم نیز می شود.

روشهای زاویه سازی فک و صورت

این روش ها به دو دسته کلی روش های جراحی و غیر جراحی تقسیم می شوند و هر دسته خود به چند روش انجام می گیرد .

جراحی زاویه سازی فک و صورت

زاویه‌دار کردن دائمی صورت در مقایسه با روش های غیر جراحی خیلی تهاجمی‌تر است. تمامی جراحی زاویه‌ ‌سازی صورت شامل روش‌های زیر یا ترکیبی از آن‌ها باشد:

مالارپلاستی (عملی جهت باریک کردن استخوان بالایی چانه)
آنولوپلاستی(کاهش گوشه‌های فک پایینی)
کورتیکوتومی(کاهش برامدگی فک پایینی)
جنیوپلاستی یا ژنیوپلاستی (باریک کردن، بلند کردن یا کوتاه کردن چانه) 
میوتومی (کاهش حجم ماهیچه‌‌ها با جراحی)
• ارتوگناتیک (رفع غیر قرینگی های استخوانی صورت و فک، جلو و یا عقب بودن فک ها،درمان لبخند لثه ای)
تزریق چربی
لیپوساکشن صورت
لیپولیز لیزری
• لیفت با لیزر

جراحی زیبایی چانه (جنیوپلاستی)

عمل جراحی زاویه دار کردن چانه با افزایش حجم مناطقی که چربی کمی دارند و یا با کاهش میزان چربی قسمت هایی که چربی بیش از اندازه دارند، انجام می شود. این عمل تغییرات چشمگیری را در ظاهر چهره افراد ایجاد خواهد کرد.اغلب کاهش حجم با کم کردن مناطق استخوانی یا بافت برجسته انجام می شود ؛ در حالی که برای حجیم سازی از پروتز های مصنوعی سازگار با بدن استفاده خواهد شد.

جنیوپلاستی استخوانی

در این روش با استفاده از برش داخلی در دهان شروع می شود. سپس برای کاهش حجم چانه بخشی از استخوان چانه از فک برداشته شده و یا برای افزایش حجم چانه استخوان برداشته شده به وسیله پیچ مخصوصی در جایگاه مشخص شده قرار می گیرد. از مزایای این روش جراحی عدم عفونت در محل جراحی می باشد زیرا از خود استخوان چانه در این عمل استفاده می شود. بهترین روش برای جراحی زیبایی چانه استفاده از این روش می باشد و در صورتی که فرد شرایط لازم برای جراحی را ندارد از روش دیگری می تواند استفاده کند.

جنیوپلاستی با پروتز

در مواردی که چانه افراد عقب تر از حد معمول باشد باید از پروتز چانه با جنس سیلیکون استفاده کرد. در این روش با ایجاد برش بسیار کوچک در زیر چانه، پروتز کار گذاشته می شود. از مزایای پروتز چانه قابل لمس نبودن و عدم جابجایی پروتز کاشته شده درون چانه و داشتن نتایج دائمی می باشد.از طرفی امکان ابتلا به عفونت در محل جراحی به دلیل استفاده از شی خارجی نیز وجود دارد. مدت زمان کاشت پروتز معمولا ۴۵ دقیقه تا ۹۰ دقیقه می باشد که تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی و در بیمارستان یا کلینیک مجهز انجام می شود.

جراحی زیبایی فک (ارتوگناتیک)

شامل مجموعه ای از جراحی ها با نتایج شگفت انگیز در ظاهر بیمار می شود.این جراحی ها هم از نظر زیبای و هم عملکرد(جویدن و تکلم)به بیمار کمک میکنند.مشکلاتی مثل غیر قرینگی های استخوانی صورت و فک، جلو و یا عقب بودن فک ها، داشتن لبخند لثه ای (Gummy smile ) و همچنین مشکلات شدید جویدن قابل تصحیح با جراحی های زیبایی فک (ارتوگناتیک سرجری) می باشند.

جراحی زیبایی فک یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در بین افراد می باشد. در این موارد مثلا فک فرد دارای عقب رفتگی بیش از حد بوده و بینی فرد بزرگتر از حد طبیعی به نظر می رسد. جراح زیبایی فک و دهان در ابتدا به بررسی دقیق شکل و موقعیت فک می پردازد و میزان تناسب آن را با اجزای صورت را در نظر می گیرد. با جراحی زیبایی فک اصلاحات مربوط به فرم و جایگاه فرد ترمیم و اصلاح می شود
در ابتدا پزشک به معاینه ظاهری فرد با اندازه گیری زوایای فک و چانه با بینی و لب می پردازد. برای تشخیص و بررسی دقیق تر از فک و چانه عکس برداری می کند. با توجه به بررسی های انجام شده جراح یکی از دو جراحی فک پایین یا فک بالا را استفاده می کند.

تزریق چربی

از دیگر راه کار های موثر در انجام فرآیند زاویه سازی صورت، می توان به انجام این فرآیند زیبایی توسط تزریق چربی اشاره کرد. امروزه استفاده از چربی ها و تزریق آن ها به نقاط مورد نیاز صورت یکی از طبیعی ترین شیوه ها برای انجام این عمل زیبایی می باشد. در این روش با تزریق چربی در خطوط فک، چانه، میانه صورت اقدام به زاویه دهی و فرم دهی می نمایند.تحلیل حجم، بخش مهمی از فرایند پیری است. این اتفاق بیشتر در وسط صورت و در اطراف پلک پایینی رخ می‌دهد. عموماً چربی از قسمت پایین بدن (شکم، ران، باسن یا پهلوها) برداشته شده و سپس برای قرار گرفتن در ناحیه مورد نظر در صورت فرآوری می‌شود. عموماً، تزریق چربی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود، که همین مورد این عمل را از محصولات پر کننده تجاری (ژل‌ها) مانند رستیلان و ژوودرم متمایز می‌سازد. اگرچه مقداری از چربی تزریق شده برای همیشه باقی می‌ماند، اما برای حفظ نتیجه سالی یک بار، یا به فواصل بیشتر، به انجام درمان‌های تکمیلی نیاز خواهد بود. اغلب تزریق چربی همزمان با لیپوساکشن صورت انجام می‌شود.

لیپوساکشن

برای برخی مشکلات مانند چربی‌های اضافی زیر چانه، لیپوساکشن صورت یا لیپوپلاستی گزینه بی‌نظیری است. در صورت نیاز، این عمل را می‌توان همراه با لیفت صورت یا به عنوان یک درمان جداگانه انجام داد.‌ تکنیک‌های لیپوساکشن برای زاویه‌دار کردن فک و کاهش افتادگی پوست اطراف فک نیز مناسب هستند. این گزینه برای اشخاصی که برای لیفت صورت آمادگی نداشته اما می‌خواهند فرم فکشان را اصلاح کنند نیز مفید است. یک چانه ضعیف یا وجود مقدار زیادی چربی در اطراف گردن و فک‌ها از تعادل و تناسبی کلی صورت کم می‌کند. با لیپوساکشن می‌توان نیم رخی بسیار جذاب‌تر و صورتی بسیار جوان‌تر ایجاد کرد.

لیپولیز لیزری

تکنولوژی لیپولیز با استفاده از حرارت لیزری کنترل شده چربی‌های اضافی زیر پوست صورت را ذوب کرده و پوست را سفت و کشیده‌تر می‌کند. این روش کم‌ تهاجمی با هدف فرم دادن به گونه‌ها، خط گردن، کاهش افتادگی پوست صورت و رفع افتادگی پوست اطراف فک انجام می‌شود. در این روش چربی‌ها با انرژی لیزری ذوب شده و سپس به روش دستی برداشته شده یا توسط صورت جذب می‌شوند. حرارت، که در زیر یا روی پوست ایجاد می‌شود می‌تواند تا حدودی باعث کشیده شدن پوست نیز بشود.از این روش می‌توان به تنهایی یا به همراه سایر تکنیک‌های بهبود فرم و جوانسازی صورت، برای فرم‌دهی دقیق صورت استفاده کرد. ترکیب اولتراسوند و انرژی فرکانس‌های رادیویی، چربی‌های بدن را شکسته و تخلیه می‌کند. حرارت حاصل از انرژی فرکانس‌های رادیویی به تقویت فیبرهای کلاژن کمک کرده و با سفت و کشیده کردن پوست ظاهر آن را بهبود می‌دهد.
با استفاده از لیفت ترکیبی اولتراسوند و امواج رادیوئی می‌توانید بدون درد، پوست صورت را سفت کرده، از چربی‌های اضافی آن خلاص شوید و در نتیجه فرم و شکل دلخواه را به صورتتان بدهید.

لیفت با لیزر

عمل لیزر لیفت سریع و ساده بوده و می‌توان آن را در مطب در عرض ۳۰ تا ۴۰ دقیقه انجام داد. در اینجا، نیازی به بیهوشی عمومی نیست. در این روش ابتدا، پزشک در کنار گوش‌ها و چانه ۳ برش کوچک ۱ میلیمتری ایجاد می‌کند. برش‌ها کوچکتر از نوک یک خودکار بوده و بعد از التیام یافتن، اسکار آن‌ها به چشم نمی‌آید. مایع بی‌حسی از طریق برش‌های ایجاد شده و وارد بدن می‌شود؛ این مایع فوراً عمل می‌کند تا راحتی بیمار در طول عمل تضمین شود. برای درمان پوست و لایه بافت همبند زیر آن که به عنوان پایه و تکیه‌گاهی برای پوست صورت عمل می‌کند از انرژی لیزر با هدف‌گیری دقیق استفاده می‌شود. در صورت نیاز، پزشک با استفاده از یک کانولای مکش کوچک چربی‌های اضافی را تخلیه می‌کند. بعد از لیزر لیفت، بیمار به مدت ۳ تا ۵ روز دچار مقدار بسیار کمی کبودی و ورم می‌شود. بعد از درمان نیازی به استراحت نبود و بیمار می‌تواند مستقیماً به فعالیت‌های روزمره‌اش ادامه دهد. در ابتدا کمی پوست بیمار سفت و کشیده شده و در طول ۳ تا ۶ ماه بعدی تأثیر درمان به تدریج کاملتر می‌شود.

عوارض جراحی زاویه سازی صورت

اگر چه امروزه زاویه سازی صورت یکی دیگر از رایج ترین و در عین حال بی ریسک ترین جراحی های زیبایی می باشد اما به یاد داشته باشید که این فرآیند زیبایی مانند دیگر جراحی ها نیز دارای عوارض جانبی بی شماری می باشد که از جمله رایج ترین آن ها می توان به عفونت، نا متقارنی، کبودی، ورم و… اشاره کرد. از این رو به یاد داشته باشید که بهتر است قبل از اقدام نمودن به این عمل زیبایی به کلینیک های تخصصی مراجعه نمایید و پس از مشاوره و تشخیص توسط پزشک مورد نظر به انجام این فرآیند زیبایی اقدام نمایید.

روش های غیر جراحی زاویه سازی فک و صورت

به طور معمول به دلیل عوارض و پیامدهای جراحی های زاویه سازی فک و صورت ، افراد کمی به سراغ آن می‌روند. اما شیوه‌های دیگری برای اصلاح فک وجود دارد که به راحتی فرد می‌تواند به هدف مورد نظر خود دست یابد.

مهمترین تکنیک های غیر جراحی برای زاویه دار کردن صورت:

تزریق ژل و فیلر
تزریق بوتاکس
لیفیت صورت با نخ
هایفوتراپی

تزریق ژل و فیلر

زاویه سازی صورت با فیلر های پوستی و یا ژل یکی دیگر از روش های رایج برای زاویه دهی به فرم صورت می باشد. جالب است بدانید که تزریق این ژل در ناحیه فک و گونه ها که به منظور زاویه دهی و ایجاد تغییراتی چشمگیر انجام می پذیرد، در مدت زمانی کوتاه و تنها در چند دقیقه انجام می شود. این تزریق که بر اساس تشخیص پزشک به مقداری مورد نیاز انجام می شود باید به صورت کاملا دقیق و هوشمندانه انجام پذیرد. زیرا بروز هر گونه خطا و اشتباهی جزئی در تشخیص ناحیه درست و مناسب نه تنها موجب جوان سازی و زیبایی بیش از پیش پوست صورت نمی شود، بلکه منجر به ایجاد ظاهری نامناسب و نازیبا نیز می شود.
امروزه سه نوع ژل در بازار وجود دارد که بهترین آن ها ژل های موقتی می باشد که از هیالورونیک اسید که در بافت بدن نیز وجود دارد تهیه شده و به همین علت ایجاد حساسیت یا آلرژی در افراد نمی کند و کاملا ایمن است. در این روش پزشک پس از ضد عفونی کردن ناحیه مورد نظر برای تزریق ، ژل را با استفاده از سرنگ در چانه تزریق کرده و باعث زاویه سازی صورت، کشیدگی پوست و کاهش خط لبخند می شود. فرم دهی به صورت با تزریق ژل نیازی به بیهوشی نداشته و بدون درد است. عوارض تزریق ژل جهت فرم دهی به فک و صورت کبودی مختصر، تورم و حساسیت پوستی است که ظرف 48 ساعت برطرف خواهد شد.
در آخر باید گفت که روش زاویه سازی صورت نسبت به پروتز چانه و پروتز گونه ایمن‌تر و بهترخواهد بود . به کمک تزریق ژل شما می‌توانید چانه وگونه خود را زاویه دار یا برجسته کنید.
مقدار مواد ژلی که برای زاویه دار کردن صورت برای فرد استفاده می شود با هم متفاوت است و میزان تزریق در بیشتر موارد به ظاهر صورت بیمار بستگی دارد که چه مقدار ژل لازم است . زیرا دربرخی افراد فرم گونه کمی برجسته می باشد و با چند میلی لیتر صورت آنها زاویه دار خواهد شد اما در برخی بیماران میزان این ژل ممکن است کم یا زیاد شود. در هر صورت میزان تزریق به تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد. در نظر داشته باشید غلظت و ماندگاری ژل‌ها با هم متفاوت است. ژل های رقیق‌تر و نرم‌تر ماندگاری زیادی برای فرد ندارد در حالی که نوع غلیظ آن دوام بیشتری دارد.

نتایج حاصل از زاویه سازی صورت با ژل و فیلر

نتایج حاصل از زاویه سازی ژل ۲ الی ۳ روز پس از تزریق مشخص می شود اما شما انتظار تورم چند روزه را داشته باشید. در برخی موارد عدم قرینه بودن دو طرف صورت پس از تزریق ممکن است ایجاد شود. در این صورت زیاد نگران نباشید با مراجعه مجدد به پزشک این مشکل برطرف می شود.

تزریق بوتاکس

از دیگر شیوه های رایج و شایع در انجام فرآیند زاویه سازی صورت ، می توان به زاویه دهی به فرم صورت با بوتاکس اشاره کرد. در واقع جالب است بدانید بوتاکس (سم بوتولینوم) عضلات فک، از جمله عضلات جویدن (ماستر) که در کنار فک قرار دارند را شل می‌کند و سبب می گردد تا عضلات در فاز آرامش قرار گیرند و از این رو عاملی موثر در زاویه دهی صورت می باشد. بوتاکس پالس‌های عصبی عضلات در ناحیه مورد نظر را متوقف کرده و با این کار علاوه بر رفع خطوط ظریف و چروک‌ها، صورت را بالا برده و باعث می‌شود استخوان گونه‌ها پرتر دیده شوند. همچنین، این تزریق صورت را شاداب‌تر و جوان‌تر نشان می‌دهد. تأثیر درمان بعد از ۳ تا ۵ روز شروع شده و با شروع بیضی یا V شکل شدن صورت، پوست آن نیز صاف‌تر می‌شود. از آنجا که این درمان تنها بر نواحی مورد تزریق تأثیر می‌گذارد، سایر عضلات عملکردی طبیعی داشته و توانایی صورت برای نشان دادن حالت‌های مختلف حفظ می‌شود.
همچنین لازم است بدانید انجام این فرآیند زیبایی با تزریق بوتاکس، راه کاری مناسب و موثر برای افرادی می باشد که دارای فکی مربعی شکل می باشند و به طور کلی ناحیه پایینی صورت شان، پهن می باشد. ممکن است عضلات ماستر به دلیل جویدن بیش از حد و یا دندان قروچه کردن در شب‌ها، رشد کنند و باعث شوند که فک به صورت مربعی شکل به نظر آید؛ درست مانند بدن‌سازهایی که روی بخش خاصی از بدن خود کار می‌کنند تا آن را رشد دهند. شل کردن عضلات با تزریق بوتاکس، یک روش مؤثر برای کوچک و جمع و جور کردن خط فک است. کوچک شدن خط فک، ظاهر مربعی شکل فک را بهبود می‌بخشد.

تزریق بوتاکس برای زاویه سازی صورت چگونه انجام می‌شود؟

بوتاکس به عضلات ماستر واقع در دو طرف صورت تزریق و در نقاط متعدد داخل عضلات پخش می‌شود. در هر طرف صورت تنها یک تزریق انجام می‌شود که کمتر از پنج دقیقه طول می‌کشد. این روش بسیار مؤثر، بدون درد یا دارای حداقل درد است و به هیچ‌گونه زمان استراحت بعد از درمان نیاز ندارد. این یک روش غیرجراحی است و تأثیر آن روی صورت، بین ۲ تا ۸ هفته بعد از درمان دیده می‌شود. در این روش هیچ‌گونه تورم و یا کبودی ایجاد نمی‌شود، فقط ممکن است جای یک سوزن ریز روی صورت شما باقی مانده باشد. ممکن است در هفته اول یک درد مبهم در هر دو طرف عضلات صورت وجود داشته باشد که در هنگام جویدن بیشتر احساس می‌شود؛ این درد گذرا است و در عرض یک هفته از بین می‌رود. شما باید به مدت ۴ ساعت بعد از درمان از ماساژ دادن عضلات صورت و دراز کشیدن خودداری کنید.
در افراد میانسال ممکن است تزریق بوتاکس در این ناحیه به ریلکس شدن بیش از حد عضلات منجر شده و افتادگی پوست را در ناحیه فک تشدید نماید. بنابراین تزریق بوتاکس در همه افراد توصیه نمی شود.

لیفت صورت با نخ

از دیگر روش های موثر در انجام فرآیند زاویه سازی صورت می توان به انجام آن از طریق لیفت با نخ اشاره کرد. در این روش با استفاده از نخ های قابل جذب، به کشیده شدن پوست و ایجاد ظاهری طبیعی اقدام می نمایند. سفت کردن پوست صورت با استفاده از روش لیفت با نخ، صورت را باریک و لاغر و افتادگی پوست را برطرف می‌کند.
در واقع لازم است بدانید که در این روش با استفاده از نخ های پولیدیوکسانون در لایه های چربی یا همان لایه های زیر پوستی و قرار گیری آن ها در موضع مورد نظر توسط کانول ها، اقدام به انجام این فرآیند زیبایی می نمایند. فرآیندی که نه تنها منجر به ایجاد تاخیر در روند پیری می شود، بلکه عاملی موثر در زاویه دهی و فرم دهی به صورت نیز می باشد.

لیفت صورت با نخ چگونه انجام می‌شود؟

قرار دادن و تثبیت موقعیت نخ‌ها سریع است و بسته به تعداد مناطقی که به درمان نیاز دارند و نوع نخ‌هایی که مورد استفاده است، حدود ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت طول می‌کشد. التهاب و خطر عفونت که ممکن است به دلیل استفاده از نخ‌های آلوده در زاویه دار کردن صورت بروز کند، عوارض جانبی هستند که گه‌گاه رخ می‌دهند. به همین دلیل لازم است برای درمان به یک مکان بهداشتی، مجهز و دارای مجوز مراجعه کنید.

هایفوتراپی

در سنین جوانی قسمت‌هاي بالایی صورت پرتر و قسمت‌های پايين خالي‌تر است و صورت حالت یک مثلث با قاعده رو به بالا را دارد. يعنی قسمت بالای صورت كه گونه و شقیقه و ناحيه دور چشم است پرتر و قسمت ها ی تحتانی در ناحیه فك خالي تر است. با افزایش سن این روند بر عکس می شود و اسكلت صورت و گونه‌ها كوچك شده و چربي‌های زیر پوستی تحلیل رفته و به سمت پایین صورت جا به جا شده و در ناحيه فك و غبغب جمع مي‌شوند. لبه استخوان فک بدلیل شل شدن پوست شکل صاف و برجسته خود را از دست داده و پوست در ناحیه چانه و گردن آویزان می شود. با سفت کردن مجدد پوست و لیفت آن زاویه فک اصلاح شده و حالت مثلث وارونه باز می گردد. موثرترین و سریع ترین روش برای اصلاح فرم صورت روش هایفوتراپی می باشد. هایفوتراپی در یک جلسه انجام می شود و بین ۱۸ ماه تا دو سال ماندگاری دارد. این روش موجب لیفتینگ پوست می شود و علاوه بر سفت شدن پوست کلاژن سازی نیز در لایه های عمقی پوست انجام می شود. البته همواره این درمان برای زاویه دار شدن صورت کفایت نمی کند و روش های مکمل از قبیل میکرونیدلینگ ، تزریق فیلر و بوتاکس ممکن است احتیاج باشد.

هزینه زاویه سازی صورت

از آنجایی که گزینه‌های درمانی ذکر شده برای اهداف زیبایی و جوان‌سازی چهره مورد استفاده قرار می‌گیرند، شرکت‌های بیمه آنها را تحت پوشش قرار نمی‌دهند. بطور کلی زاویه دار کردن صورت با روش های مختلفی انجام می شود و انتخاب این روش ها از فردی به فرد دیگر متفاوت است. در نتیجه هزینه زاویه سازی صورت بر حسب نوع روش و یا ترکیب این روش ها متفاوت خواهد بود. بطور مثال همان گونه که گفته شد زاویه سازی با ژل نیازی به بیهوشی و تجهیزات اتاق عمل ندارد و پزشک این تزریق را در داخل مطب نیز انجام می دهد. بنابراین باید گفت که روش های غیر جراحی زاویه سازی صورت هزینه کمتری نسبت به جراحی های زاویه سازی صورت و کاشت پروتز برای بیماردارد. در حقیقت هزینه این تکنیک بیشتر به نوع ژلی که برای تزریق به کار برده می شود و مهارت متخصص بستگی دارد. توصیه می‌شود برای اطلاع از مقدار دقیق هزینه‌ها با پزشک متخصص پوست و زیبایی خود مشورت کنید.

سوالات متداول درباره زاویه سازی صورت

آیا زاویه سازی با ژل درد دارد؟

پزشک شما در هنگام زاویه سازی با ژل در بیشتر مواقع ازبی حسی موضعی یا کرم بی حس کننده استفاده می کند تا شما در هنگام تزریق دردی احساس نکنید.

آیا زاویه سازی با ژل عوارض دارد؟

این را بدانید که زاویه سازی عارضه خاصی برای شما نخواهد داشت . با این وجود باید گفت که هیچ روش زیبایی بدون عارضه نیست. پس از تزریق تا چند روز شما تورم خواهید داشت که این امر برای بیشتر افراد اتفاق می افتد.شما می توانید برای کاهش تورم از کمپرس یخ استفاده کنید. البته این تورم معمولا تا ۴۸ ساعت بعد از تزریق کاهش پیدا می کند اما اگر به مدت زیادی طول کشد بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

آیا جراحی زیبایی فک و یا جراحی زیبایی چانه بی‌خطر است؟

پزشک قبل از جراحی برای تعیین محل دقیق عصب‌ها روی صورتتان، عکسبرداری سی‌تی اسکن انجام خواهد داد. در جراحی زاویه‌سازی چهره به شکل V دو عصب در اطراف چانه وجود دارد که نباید دستکاری شوند. بنابراین برای پیشگیری از هر گونه عوارض جانبی، پزشک ابتدا آن‌ها را پیدا می‌کند. جراحی تحت بیهوشی کامل و حدود سه ساعت طول می‌کشد. با توجه به نظرات خودتان و تشخیص جراح در مورد هماهنگی و توازن ساختارهای صورتتان، از طریق جراحی استخوان مورد نظر را برش و تراش می‌دهند. برش‌ها در دهان صورت می‌گیرند بنابراین نگران جای زخم نباشید.