استفاده از دستگاه های لاغری به منظور کاهش وزن، روشی بسیار موثر می باشد که در مورد هزینه ی این درمان نیز ممکن است برای افراد زیادی سوال به همراه داشته باشد که در ادامه به بررسی این مقوله می پردازیم.

نوعی از تکنولوژی در درمان چاقی موضعی که توسط ایتالیایی ها اختراع شده و امروزه مورد استفاده قرار می گیرد، اگزیمیا می باشد که در ادامه بیشتر با ویژگی های از آن آشنا می شویم.

لاغری به کمک دستگاه اگزیمیا روشی غیر تهاجمی می باشد که بعد از گذشت حتی یک هفته سبب ایجاد نتایج مناسب می شود.

لاغری موضعی روش های مختلفی دارد که یکی از آن ها دستگاه اگزیمیا می باشد که به وسیله ی حرارتی که ایجاد می کند، اقدام به از بین بردن سلول های چربی می کند.

برای لاغر شدن راه های زیادی وجود دارد اما برای برخی افراد که از روش های جراحی برای این کار استقبال نمی نماید، استفاده از دستگاه های لاغری پیشنهاد می شود. در ادامه به معرفی یکی از این دستگاه ها می پردازیم.

اگزیمیا

اگزیمیا (5)

لاغری با اگزیمیا | مراحل درمان، مزایا، عوارض و قیمت

از دید متخصصان حوزه ی تغذیه، داشتن یک رژیم غذایی به همراه فعالیت مناسب، بهترین راه جهت کم کردن وزن می باشد؛ ولی ممکن است برخی افراد با وجود بهره مند بودن از رژیم غذایی خوب و همچنین انجام فعالیت های ورزشی مناسب، باز هم از بخش هایی از بدن خود راضی نبوده و احساس چاقی نمایند که در این صورت برای رفع این مشکل باید از دستگاه های لاغری کمک گرفت. به طور کلی دستگاه های لاغری برای این افراد و همچنین افرادی که دارای پاهای سلولیتی هستند، بسیار مناسب می باشند. استفاده از بعضی از دستگاه های لاغری مانند کویتیشن به این صورت است که شاخص جرم بدن افراد یا BMI نباید از عدد 30 بالاتر باشد. در حالی که این محدودیت برای لاغری با دستگاه اگزیمیا وجود ندارد. در ادامه به سوال اگزیمیا چیست؟ پاسخ می دهیم.

دستگاه اگزیمیا چیست؟ (Eximia)

تکنولوژی اگزیمیا به گونه ای است که به طور همزمان از تعدادی از بهترین مکانیسم های جهان به همراه لیزر پوریشن بهره گرفته و جهت درمان افراد به بهترین نحو در زمینه های گوناگونی از جمله از بین بردن سلولیت، لاغری موضعی و همچنین سفت سازی، صورت می گیرد.
این دستگاه به وسیله ی شرکت BIONIX ایتالیا تولید شده و حاصل ترکیب شدن امواج لیزر و الکتروپوریشن به کمک چند تکنولوژی موجود در لیزر پوریشن و همچنین میکرودرم و اندورادیومگ و به طور همزمان صورت گرفته و سبب کم کردن انتخابی سلول های چربی و علاوه بر آن سفت سازی بخش های گوناگون درمانی با رادیو لیفت چند قطبی، صورت می گیرد.
این روش از جمله شیوه های بسیار مناسب لاغری برای افرادی که جراحی را دوست نداشته و مایل به استفاده از روش های غیر تهاجمی می باشند، می باشد. از جمله کاهش وزن به وسیله این دستگاه ها این است که دیگر مانند جراحی نیازی به بیهوشی و همچنین طی کردن دوره نقاهت ندارد.

موارد کاربرد دستگاه لاغری اگزیمیا

تکنولوژی به کار گرفته شده در دستگاه اگزیمیا، بیولیپولیفتینگ بوده که با تحریک کردن مداوم متابولیسم درون سلولی که شیوه ای غیر تهاجمی می باشد، سبب کم کردن حجم چربی و همچنین برخی دیگر از درمان ها شده که در زیر به آن ها اشاره می کنیم :

 •  لاغری موضعی
 •  از بین بردن سلولیت
 •  نابودی چربی ها و کم کردن سایز
 •  فرم دادن به بخش های گوناگون بدن
 •  لیفت مناطق گوناگون بدن
 •  زاویه دار کردن صورت
 •  از بین بردن غبغب
 •  رفع استرچ مارک و خطوطی که بعد از زایمان ایجاد می شود.
 •  از بین بردن چین و چروک های سطحی
 •  درمان لکه های پوستی
 •  افزایش خاصیت ارتجاعی پوست
 •  منافذ با پوست را کوچک می نماید
 •  ناهمواری های ایجاد شده پس از عمل را صاف می نماید.

مزایای استفاده از روش لاغری اگزیمیا

مزایای لاغری با اگزیمیا شامل :

 •  سازگار بودن با پوست های مختلف
 •  کم کردن خطر سلولیت
 •  به جراحی و نقاهت بعد از آن نیاز ندارد.
 •  صدمه ای به پوست طبیعی بدن وارد نمی کند.
 •  عدم وجود درد و خونریزی

نحوه لاغری به روش دستگاه اگزیمیا چگونه است؟

• گام اول : شناسایی و پیش بینی کردن به کمک برنامه مای تاچ
• گام دوم (میکرودرم لیفت) : بافت های پوستی را جهت درمان های دیگر آماده کرده و قدرت نفوذ پذیری آن ها را افزایش می دهد.
• گام سوم (لیزر پوریشن) : با استفاده از لیزر سبب کم کردن انتخابی سلول های چربی می شود.
لیزرپوریشن تکنولوژی اختصاصی برای اگزیمیا بوده که در آن امواج لیزر و الکتروپوریشن به صورت ترکیبی وجود داشته و در سطح غشای سلول چربی، منافذ موقتی را ایجاد کرده و با این کار متابولیسم درون سلولی را تحریک کرده و همچنین سبب نفوذ امواج لیزر شده که در نتیجه باعث کم شدن حجم سلول چربی خواهد شد.
استفاده از لیزر برای کاهش چربی ها، گزینه ی مناسب و موثری است که می تواند به عنوان جایگزینی برای روش لیپوساکشن باشد. در این روش بدون ایجاد هیچ عارضه ای، حجم بافت چربی به میزان بسیار مناسبی کاهش خواهد یافت.
• گام چهارم (اندورادیومگ) : متابولیسم سلولی را تحریک به صورت ویژه تحریک کرده و همه ی اندام ها را فرم دهی می کند.
این مرحله سبب افزایش جریان یافتن میزان بیشتری از اکسیژن در رگ های خونی شده و متابولیسم بدن را افزایش داده که در نهایت چربی سوزی سریع تر صورت می گیرد.
درمان هایی از جمله سفت سازی، لیفتینگ، استرچ مارک، لاغری و سلولیت را به کمک تکنولوژی اندورادیو مگ که خود شامل دو مکانیسم به نام های اندرمولوژی و رادیوفرکوئنسی می باشد، به نحو احسن صورت می گیرد.
• گام پنجم (رادیولیفت چند قطبی) : قوام پوست را افزایش داده و سبب تحریک جوانسازی پوست و همچنین سفت سازی نواحی گوناگون درمانی می شود.
به کمک امواج RF در این مرحله، تولید کلاژن و الاستین در پوست صورت می گیرد که می تواند در کم کردن چین و چروک ها نقش موثری داشته باشد.
استفاده از 10 برنامه تخصصی در سطح های گوناگون جهت سفت سازی پوست را می توان به کمک هندپیس رادیوفرکوئنسی چند قطبی این دستگاه انجام داد. همچنین جهت جوانسازی و لیفتینگ پوست نیز می توان از این هندپیس استفاده نمود.

تعداد جلسات درمان لاغری با دستگاه اگزیمیا

هنگامی که افراد جهت مشاوره به کلینیک پوست مراجعه می کنند، در گام نخست شرح حالی از فرد گرفته شده و در ادامه معاینات بالینی اولیه بر روی او صورت می گیرد. تعداد جلسات مورد نیاز و همچنین زمان استفاده از دستگاه با توجه به عواملی مانند نوع چربی های بیمار و همچنین بافت آن، تعیین می شود.
ولی در حالت کلی مدت زمان درمان لاغری با اگزیمیا حدود 6 الی 10 جلسه بوده و به صورت 3 جلسه در هفته می باشد و معمولا هر جلسه نیز در حدود 40 دقیقه زمان لازم دارد.

هزینه لاغری به روش دستگاه اگزیمیا چقدر است؟

هزینه لاغری با دستگاه اگزیمیا به عوامل متعددی مانند تعداد مناطقی که تحت درمان قرار می گیرند و وسعت آن ها، تخصص پزشک مربوطه و همچنین سایر درمان ها که در کنار آن صورت می گیرند بستگی دارد که برای اطلاع و آگاهی از قیمت لاغری با اگزیمیا و همچنین مشاوره، به کلینیک تخصصی پوست و مو مراجعه کرد.

آیا استفاده از روش اگزیمیا برای لاغری محدودیت سنی دارد؟

به غیر از دستگاه کویتیشن که برای افراد با درجه سنی بین بیست تا شصت سال مناسب می باشد، بقیه ی دستگاه ها از جمله اگزیمیا شامل این محدودیت سنی نمی شوند و برای همه ی سنین می توانند مورد استفاده قرار گیرند. که این از مزایای اگزیمیا می باشد.

میزان تاثیر لاغری به روش دستگاه اگزیمیا چقدر است؟

به کمک مکانیسم های گوناگونی که در این دستگاه تعبیه شده است، می توان کاهش سایز را تنها در قسمت مورد نظر و بدون تغییر در نواحی دیگر انجام داد. این کاهش سایز در جلسه اول قابل مشاهده می باشد. البته انجام فعالیت ورزشی و داشتن رژیم غذایی خوب نیز در کنار آن باید رعایت شود.

آیا لاغری به کمک روش اگزیمیا عوارضی دارد؟

این دستگاه از حدود دهه شصت تا کنون مورد استفاده قرار می گیرد و تا کنون عارضه ای به وسیله ی آن دیده نشده است.

آیا لاغری به وسیله روش اگزیمیا برگشت پذیر است؟

در صورتی که مراقبت های پس از لاغری با اگزیمیا رعایت شود، این روش بدون شک کاملا قابل تضمین است ولی در صورت توجه نکردن به توصیه های پزشک، امکان برگشت پذیری این روش وجود دارد.

لاغری به روش دستگاه اگزیمیا برای چه افرادی مناسب نیست؟

افرادی که از بیماری هایی مثل دیابت و یا فشار خون کنترل شده رنج می برند، محدودیتی برای استفاده از این دستگاه نداشته ولی زنان باردار مجوز استفاده از هیچ یک از دستگاه های لاغری را ندارند. زنان پس از زایمان حدودا بعد از گذشت 6 ماه از آن می توانند برای لاغری از دستگاه اگزیمیا استفاده نمایند و نتایج بسیار خوبی را نیز مشاهده نمایند.