پاورشیپ

پاورشیپ (0)

پاورشیپ | لاغری موضعی | کاهش سایز | مزایا و مراحل درمان

به کمک پیشرفت های روز به روز تکنولوژی، روش های متعددی برای فرم دهی به بدن، سفت کردن و رفع سلولیت ایجاد می شود.

دستگاه پاورشیپ چیست؟ (Power shape)

دستگاه پاورشیپ از جمله دستگاه هایی است که از روش مطمئن برخوردار بوده و می تواند سبب فرم دهی مناسب به بدن، رفع سلولیت و نیز لاغری موضعی شود. این دستگاه چربی های موضعی را از بین می برد و مشکل سلولیت را در زنان و مردان برطرف می نماید. کار با پاورشیپ بسیار آسان می باشد و هیچ دردی ایجاد نمی کند. پس از پایان هر جلسه می توان نتایج درمانی را مشاهده نمود و نیز به انجام فعالیت های روزانه پرداخت.
دستگاه پاورشیپ دارای مزایایی است که آن را نسب به دیگر روش های لاغری موضعی متمایز می کند. لاغری با این دستگاه به جراحی نیازی نداشته، بدن را سفت کرده و همچنین سلولیت را کاهش داده و یا کاملا برطرف می کند. نتایج حاصل از آن بسیار خوشایند بوده و به دلیل از سرگیری فعالیت ها بلافاصله پس از درمان و نداشتن هیچ گونه عوارض خاصی، مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.
مکانیزم های ویژه ای در این دستگاه به کار گرفته شده است که از جمله ویژگی های اصلی آن برای لاغری موضعی محسوب می شود. این مکانیزم ها شامل واکیوم، رادیوفرکوانسی و نیز لیزر کم توان بوده که دارای طول موج 650 نانومتری بوده که این لیزر سبب حل کردن چربی هایی که در سلول های چربی ذخیره شده اند و نیز بیشتر شدن نفوذ غشای سلولی می شود و چربی های حل شده را به بافت بینابینی منتقل می کند و با این کار به کمک امواج رادیو فرکانسی جریان خون در این بافت ها افزایش پیدا می کند و نیز انتقال چربی های آزاد شده نیز صورت می گیرد. علاوه بر این، پاورشیپ میزان تولید کلاژن را افزایش داده که این امر مشکل سلولیت را برطرف و پوست را جوانسازی می نماید. سه موردی که به آن اشاره شد، به کمک سه دستگاه گوناگون درمان می شوند که دستگاه پاورشیپ قابلیت رفع همه آن ها را دارا می باشد.
استفاده از رژیم غذایی مناسب در کنار این شیوه های گفته شده بدون این که سبب لاغر شدن صورت و یا شل شدن پوست شود، می توان سایز نواحی مانند بالا تنه، شکم، پهلو، ران و باسن را کاهش داد. افرادی که به طور کلی چاق نیستند و تنها در برخی قسمت های بدن چاقی موضعی دارند و نیز کسانی که از سلولیت رنج می برند، کاندیدای مناسبی برای استفاده از شیوه های لاغری موضعی می باشند. استفاده از دستگاه پاور شیپ هیچ عارضه جانبی را ایجاد نکرده و شیوه ای غیرتهاجمی بوده که نیاز به جراحی ندارد. پاورشیپ جزو اثر گذارترین دستگاه های لاغری موضعی به شمار می آید که به صورت همزمان می تواند سایز بدن را کاهش داده و پوست را کشیده و لیفت نماید. جهت بهبود خاصیت ارتجاعی پوست، سفت نمودن عضلات سرینی و نیز رفع سلولیت، پاورشیپ مناسب ترین روش می باشد.
افزایش گردش خون منطقه به وسیله دو سیلندری که فشار منفی را اعمال نموده و خلاء مکانیکی ایجاد می نمایند، صورت می گیرد. در ضمن مایعی که در بین بافت ها محبوس شده است که سبب ایجاد ورم می شود با اعمال زهکشی غدد لنفاوی و حرکت انتقال آن به گردش خون انجام می شود.
حرارتی که به وسیله لیزرهای کم توان و رادیوفرکانسی دو قطبی ایجاد می شود، سبب افزایش استفاده از انرژی سلول های چربی تا زمانی که به لایه درم برسند، می شود. چربی که در درون سلول وجود دارد، به کمک تری گلیسیرید کاهش پیدا می کند و اندازه سلول چربی کم می شود. به همین خاطر شکسته شدن چربی های انباشته شده در نواحی ویژه صورت می گیرد که این امر سبب لاغری موضعی و رفع سلولیت می شود که از تاثیرات تحریک متابولیسم می باشد.
امواج رادیو فرکانسی جهت ترمیم پوست نیز به کار گرفته می شود. این خاصیت می تواند چین و چروک های صورت و گردن را کاهش داده و پوست صورت را بیضی شکل و سفت می نماید که باعث جوانسازی صورت می شود.
در صورتی که افراد دارای مشکلات مویرگی باشند و دچار سلولیت نیز باشند، به کمک پاورشیپ برای برطرف کردن این مشکل در نواحی مورد نظر می توان اقدام نمود.
در طول درمان در ناحیه تحت درمان، بیمار هیچ گونه لباس و یا جورابی نباید داشته باشد. درمان مثل ماساژی گرم می باشد که درد و ناراحتی ایجاد نمی کند. اغلب افراد از این روش لذت می برند و می توان آن را برای تمام انواع پوست به کار برد.

ویژگی هایی دستگاه پاورشیپ دارا می باشد

در این جا به تعدادی از ویژگی هایی از این دستگاه اشاره می کنیم که عبارتند از :

 •  دارای اپلیکاتور های متعددی از جمله اپلیکاتور خودکار، اپلیکاتور RF چند قطبی و نیز اپلیکاتورصورت می باشد که هر کدام جهت درمان مناطق خاصی از بدن به کار می روند.
 •  نیازی به جراحی نداشته و سبب ایجاد درد و عارضه خاصی نمی شود.
 •  هیچ ناراحتی در حین درمان برای بیمار ایجاد نمی شود.
 •  به وسیله غلتک های دو موتوره حرکت قدرتمند ایجاد می کند.

نتایج و تاثیرات پاورشیپ

 •  کم شدن سایز
 •  لاغری موضعی
 •  سفت شدن پوست
 •  فرم دادن به بدن
 •  افزایش گردش خون منطقه ای
 •  کشیدن پوست و بهتر نمودن بافت پوست
 •  درد عضلات کوچک را کاهش می دهد.

برای مطمئن شدن از اثرگذاری دائمی این روش باید هر ماه یک جلسه درمانی را بگذرانید. مدتی که هر جلسه به طول می انجامد در حدود 15 تا 40 دقیقه می باشد که با توجه اندازه ناحیه مد نظر متغیر می باشد. همچنین بستگی به میزان سلولیت و نیز اندازه چربی های موضعی، تعداد جلسات این درمان بین 10 تا 16 جلسه بوده که در هر هفته 2 بار انجام می شود.

نواحی مناسب برای درمان با پاورشیپ

 •  گردن و صورت
 •  شکم
 •  پهلوها
 •  باسن
 •  بازوها
 •  پاها در نواحی پشت و داخل ران و نیز مچ پا

سوالات رایج درمورد لاغری موضعی با دستگاه پاورشیپ

آیا کسانی که دارای سنگ کلیه می باشند، امکان استفاده از این روش را دارند؟

به کار گیری این روش در افرادی که در یکی یا هر دو کلیه خود سنگ دارند، منعی ندارد.

آیا استفاده از این دستگاه در زمان بارداری و شیردهی مجاز می باشد؟

دستگاه پاورشیپ در زمان بارداری پیشنهاد نمی شود ولی در زمان شیردهی هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند.

آیا در شرایطی که بازوها یا ران ها نسبت به هم متقارن نباشند و یا تفاوت سایز داشته باشند، با دستگاه لاغری برطرف می شوند؟

از جمله ویژگی های مهم این دستگاه همین نکته می باشد که این تفاوت در سایز و یا عدم تقارنی را اصلاح می نماید. حتی پس از انجام لیپوماتیک به کمک پاورشیپ می توان ناهمواری های روی شکم را برطرف نمود.

تعداد جلسات درمانی برای رسیدن به نتایج مناسب چقدر است؟

بستگی به درجه چاقی، تعداد جلسات درمانی با این دستگاه در نواحی مختلف بدن متفاوت بوده که با نظر پزشک باید تعیین شوند.